Zima nekončí, lyžuje sa na Ahoji, Bezovci aj v Kálnici

Poctivá teplota bola včera večer v našom meste podľa meteorológov až mínus 10 °C. Príčinou je silný vietor, pred ktorým na nedeľu vydali varovanie. V nárazoch by mohol dosiahnuť až 70 km/h.

Slovenský hydrometeorologický úrad včera na svojej web stránke informoval, že v nedeľu 8. februára bude cez Slovensko od severu prechádzať studený front, ktorý prinesie výraznú zmenu počasia.

„Na viacerých miestach očakávame snehové prehánky, na severe aj trvalejšie sneženie, najmä na severných návetriach hôr. Na väčšine územia sa rozfúka silný severozápadný vietor, v nárazoch 60 až 80 km/h, pri ktorom sa budú najmä na severe tvoriť snehové jazyky a záveje,“ informuje web stránka SHMÚ. Na hrebeňoch hôr môže byť aj víchrica. Takmer pre celé Slovensko platí počas víkendu výstraha 1. stupňa pred tvorbou snehových jazykov a závejov.

Počasie vyhovuje lyžiarom. Na Bezovci sú otvorené tri zjazdovky vrátane čiernej päťstovky. Dobré podmienky na lyžovanie hlásia aj z Kálnice a počas víkendu bude otvorené aj stredisko na Ahoji.

Text a ilustr. foto: Martin Palkovič