Záťah v Leopoldove: Colníci našli množstvo nelegálnych cigariet

Viac ako 100 000 kusov nelegálnych cigariet odhalili colníci zo Senice v prevádzke predajne reziva v Leopoldove. Únik na spotrebnej dani by predstavoval 10 500 eur.

Uplynulý týždeň Kriminálny úrad finančnej správy (KUFS) v spolupráci s partnerskými zložkami v Rakúsku a Maďarsku kontrolovali viacero skladov. V nich sa podľa vopred získaných informácií mali nachádzať nelegálne výrobne cigariet. Akcia bola súčasťou medzinárodného „záťahu“, ktorého výsledky sú významné pre celý región.

V rámci tejto akcie colníci zo Senice vykonávali kontrolu na prevádzke predajne reziva v Leopoldove kde odhalili nelegálne cigarety.

Ako informovala Iveta Zlochová, hovorkyňa Colného úradu Trnava, pri fyzickej kontrole skladu reziva colnici našli a zaistili spotrebiteľské balenia cigariet obchodného názvu zn. Marlboro červené, v dĺžke 80 mm bez označenia kontrolnými známkami v počte 102 800 kusov. Škoda na spotrebnej dani z tabakových výrobkov, ktorá by vznikla štátu uvedením tohto tovaru na trh, bola predbežne vyčíslená na 10 500 eur.

Vzhľadom na podozrenie z daňového úniku a zo spáchania trestného činu pre porušovanie predpisov o štátnych technických opatreniach na označenie tovaru prípad prevzal vyšetrovateľ Kriminálneho úradu finančnej správy, doplnila Zlochová.

Zdroj: Tlačová správa – Colný úrad Trnava