05.12.2016 # 16:08 # 16:08

Zastavajú Červenú vežu? Beethovenova alej má predĺžené povolenie

Obľúbený rekreačný priestor nad kúpeľným mestom možno už čoskoro zmenia na nepoznanie stavebné stroje. Pri poľnej ceste vedúcej z Červenej veže na Havran sa objavila tabuľa oznamujúca začiatok výstavby obytného a relaxačného súboru Beethovenova alej. V prvej etape má vzniknúť infraštruktúra.

Za projektom s predpokladanými nákladmi 49 mil. eur je spoločnosť Iuris Group. Podľa medializovaných informácií má na Červenej veži vzniknúť rezidenčná štvrť a dovolenkový rezort s hotelom a akvaparkom.

Architektonická súťaž na tento projekt sa uskutočnila ešte v roku 2011, o rok neskôr developer spustil informačnú kampaň pre potenciálnych záujemcov. Stavebný úrad obce Banka vydal stavebné povolenie na realizáciu infraštruktúry ešte v roku 2013. V októbri 2016 spoločnosť BA realitná s. r. o. požiadala o jeho predĺženie.

Od začiatkom bolo problémom tohto projektu napojenie na Topoľčiansku cestu. Malo by viesť okolo cintorína v obci Banka.

V prípade realizácie celého plánovaného projektu, by sa Červená veža významne zmenila. Beethovenova alej počíta so vznikom 164 stavebných pozemkov s možnosťou výstavby rodinných domov na kľúč. Súčasťou rekreačnej časti má byť akvapark, trojhviezdičkový hotel a 150 chatiek.

Text a ilustr. foto: Martin Palkovič

  • Yan Janosik

    O tom, ze Cervena veza je predana viem uz davno, ale o tom, ze stavebny urad povoli vystavbu takehoto komplexu bez vyriesenej infrastruktury som naozaj nevedel. Ak po 100 rokov starom Krajinskom moste budu premavat dalsie stovky aut tak sa mozeme „tesit“ na upchate mesto aj obec Banka. Cest Vasej praci sudruhovia a sudruzky. Zdravy rozum sa roztopil v ziskoch developera. Len tak dalej…

X