05.06.2015 # 11:38 # 11:38

Vznikla iniciatíva Občania Piešťanom – Piešťany občanom

Inzercia

Medzi jej hlavné ciele patrí obnova mesta aj kúpeľov v duchu odkazu Ľudovíta Wintera. Tiež sa chce zamerať na efektívnejšie využitie zdrojov liečivých termálnych vôd.

steakpark_banner_700x150

„Úvodná prezentácia aktivít iniciatívy bude prebiehať v sobotu 6. júna počas zahájenia kúpeľnej sezóny pri Váhu pred hotelom Magnólia, v súťažných priestoroch Pretekov dračích lodí o pohár primátora Piešťan organizovaných našim Neptún klubom, na ktoré vás všetkých v zastúpení organizátora týmto zároveň aj pozývam. Príďte nás podporiť,“ hovorí Peter Zemánek, zakladateľ iniciatívy Občania Piešťanom – Piešťany občanom.

Jej prioritou je rozšírenie využitia liečivých termálnych vôd aj na rekreačné a rehabilitačné účely so zvýhodnením trvalých obyvateľov regiónu. Podľa Petra Zemáneka ide o najväčšie bohatstvo nášho regiónu.

Tiež sa chce zasadiť za obnovu celoročnej prevádzky krytého bazéna Eva s využitím mimosezónneho prebytku liečivých vôd Kúpeľného ostrova. Podporu chce získať nie len od občanov, ale aj od poslancov a vedenia mesta.

Text: Tlačová správa

X