Vznášadlá sa budú po Váhu preháňať už tento víkend

Organizátorom z Klubu vodného motorizmu a vodných športov Piešťany prisľúbilo účasť na podujatí Grand Prix Slovakia – Majstrovstvá Európy vznášadiel a Majstrovstvá Slovenska rýchlostných člnov 35 pretekárov. Súťažiť budú v siedmich kategóriách.

Šampionát sa uskutoční 14. a 15. augusta 2021, základňou pre pretekárov bude lodenica TJ Sĺňava. Súčasťou podujatia budú aj prezentačné jazdy motorových člnov triedy Formula 500 a viacmiestnych vznášadiel.

Prvé podobné podujatie sa konalo v Piešťanoch už v roku 1961. Od roku 1992 sa preteky v Piešťanoch neorganizovali. Na Váh a Lodenicu sa vrátili až v roku 2015 a vzbudili veľký záujem verejnosti.

Klub vodného motorizmu a vodných športov Piešťany oslávil v roku 2021 okrúhle narodeniny – 60. výročie založenia. Klub patrí medzi najstaršie, najúspešnejšie a najaktívnejšie vodno-motoristické kluby na Slovensku, ale i v Čechách. Vychoval celý rad úspešných pretekárov a zorganizoval množstvo vodno-motoristických podujatí – od veľkých letných slávností na vode, po domáce a medzinárodné preteky rýchlostných člnov a klzákov, až po preteky Majstrovstiev Slovenska a Európy vznášadiel.

Podrobný program nájdete tu. Pozrite sa, ako v roku 2015 podujatie zaznamenali fotograf Mário Petlák a kameraman Pavol Jurák:

Text: Martin Palkovič Foto: Mário Petlák Video: Pavol Jurák