Festival Lodenica je zrušený

Podujatie, ktoré sa 22 rokov konalo v Piešťanoch, presunuli do obce Častkovce. Malo sa uskutočniť v tradičnom termíne – počas posledného augustového víkendu. Podľa organizátorov sú dôvodom zrušenia problémy s pandemickými opatreniami.

„Fanúšikovia country, folkovej či rockovej piesne všetkých vekových kategórií sa tentokrát na festivale Lodenica nestretnú. Organizátor musel akciu pre problémy s pandemickými opatreniami zrušiť,“ informovala vo štvrtok (12. augusta) oficiálna facebooková stránka podujatia. Vstupenky môžu ich majitelia vrátiť tam, kde ich kúpili.

„Som veľmi sklamaný, že nemôžem spraviť festival Lodenica v akomkoľvek formáte. Trenčianska hygiena a opatrenia ma donútili zrušiť podujatie. Z tisíc návštevníkov to nový majiteľ nedokáže odfinancovať. Dúfam, že na budúci rok Lodenica povstane z popola a prekvapíme divákov vychytenými účinkujúcimi. Bola by veľká škoda túto už historickú akciu zrušiť. A nezrušíme. Tešíme sa o rok na stretnutie,“ vyhlásil Dušan Drobný, organizátor festivalu Lodenica.

Na podujatí mali tento rok účinkovať Bukasový Masív, Allan Mikušek a AM Band, Pavel Žalman Lohonka, Slniečko, Kamelot, ale aj Horkýže Slíže, Polemic, Arzén či Gladiátor.

Text a ilustr. foto: Martin Palkovič