Vodné pólo: Domáci získali na Anti Kajlich Cup striebro

Piešťanské kúpalisko Eva hostilo už 14. ročník medzinárodného vodnopólového turnaja hráčov starších ako 35 rokov pod názvom Anti Kajlich Cup, ktorý je pomenovaný po piešťanskom vodnopólistovi a majstrovi ČSSR Anti Kajlichovi žijúcom v Austrálii.

ecobolle3

Turnaja sa 3. októbra okrem domáceho družstva zúčastnili ukrajinské Dynamo Ľvov, maďarské Tipo BVSC Budapešť, chorvátsky VK Omiš a  Slávia UK Bratislava. Mužstvá odohrali medzi sebou vzájomné zápasy po ktorých sa vytvorila konečná tabuľka. Víťazom sa zaslúžene stalo mužstvo z Budapešti, ktoré ako jediné na turnaji neprehralo ani jeden zápas.

Piešťanskí pólisti sa na turnaji zlepšovali od zápasu k zápasu. V zápase s  Budapešťou prehrávali už 2:6, ale postupne dotiahli vedenie súpera a v poslednej minúte gólom Tichova vyrovnali na konečných 7:7.

Góly KVP: 2-Tichov, Ferančík, 1-Kolár, Adamkovič, Polák

V druhom zápase proti Dynamu Ľvov bol ešte 5 minút pred koncom zápasu nerozhodný stav 3:3, ale ukrajinskí hráči zvýšili na 5:3 a Polák dvadsať sekúnd pred koncom už len skorigoval. Piešťany tak prehrali tesne 4:5.
Góly KVP: 2-Ma. Berlanský, 1-Polák, Ferančík.
Proti Omišu domácim pólistom nevyšiel úvod zápasu a v 8. min. prehrávali už 1:3. Následne však gólmi Petričeviča, Repáša a Ferančíka otočili stav na 4:3. Omiš ešte vyrovnal na 4:4, víťazný gól kúpeľov strelil Adamkovič.

Góly KVP: Tichov, M. Petričevič, Ferančík, Repáš, Adamkovič

Ak chceli piešťanskí pólisti skončiť na turnaji v prvej trojke, tak museli zvíťaziť v poslednom zápase s Bratislavou. Hráči KVP nenechali nič na náhodu a Bratislavu rozstrieľali v pomere 9:3 a obsadili tak celkovo druhé miesto.

Góly KVP: 3-Tichov, 2-Ferančík, M. Petričevič, 1-Polák, R. Berlanský

Zostava KVP: Boba-Chlpek, Polák, M. Petričevič, Tichov, Adamkovič, Brna, Repáš, R. Berlanský, Racík, Ferančík, Ma. Berlanský, Reichel, Mi. Berlanský, Štefka, Kolár.

Výsledky ostatných zápasov: Omiš-Ľvov 5:5, Bratislava Omiš 8:5, Budapešť – Bratislava 6:4, Budapešť-Ľvov 5:4, Budapešť-Omiš 5:5, Bratislava-Ľvov 9:4.