Vízie pre Piešťany

Ako by malo naše mesto vyzerať? Ako vyzerá dnes? Aké mesto plánovať, aké metódy použiť a ako do procesu zapojiť občanov? Poďme sa o tom porozprávať!

V Mestskej knižnici sa vo štvrtok 15. januára uskutoční malá konferencia plná inšpirácií pre krajšie mesto s názvom >vízie pre piešťany.

Cieľom stretnutia bude najmä vyvolať diskusiu o urbanizme, architektúre a vizuálnej kultúre Piešťan. Nevymýšľať koleso, ale poučiť sa z toho, ako úspešne postupujú v iných slovenských mestách. Svoje príspevky na tému mestské plánovanie a spolupráca s rôznymi sektormi prídu prezentovať šiesti odborníci, ktorí boli do podobných procesov aktívne zapojení.

Hovoriť budú o participácii obyvateľov pri vývoji mesta, aktivizme, architektonických súťažiach alebo grafickej kultúre mesta. So svojimi skúsenosťami sa prídu podeliť rečníci z Bratislavy, Trenčína, Leopoldova, Lučenca a Banskej Bystrice.

Konferencia je určená predstaviteľom mesta, starostom okolitých dedín a členom ich mestských zastupiteľstiev, odbornej a laickej verejnosti, architektom, aktivistom a podnikateľom. Okrem najnovších a odskúšaných modelov v plánovaní verejných priestorov a ich revitalizácii sa od hostí dozvieme aj predpoklady, výhody a nevýhody zvolených metód, ich finančnú náročnosť a najmä zhodnotenie výsledku.

V podobných stretnutiach na témy týkajúce sa mesta by organizátori chceli pokračovať aj v budúcnosti.

vizie pre piestany plagat

Text: Tlačová správa