04.12.2015 # 20:58 # 20:58

Viceprimátor Hynek ide do volieb na kandidátke Borisa Kollára

Inzercia

Bývalý člen Smeru – SD bol doteraz bez straníckej príslušnosti, ale dnes sa objavil na kandidátke strany Sme rodina milionára Borisa Kollára. Informáciu priniesol portál topky.sk. Viceprimátor Michal Hynek svoju kandidatúru potvrdil.

Súčasný zástupca primátora Piešťan má relatívne dobrú šancu stať sa poslancom Národnej rady Slovenskej republiky. Do parlamentných volieb ide na kandidátke Sme rodina z 12. miesta.

Strana vznikla iba pred mesiacom a dnes zoznam svojich nominantov odovzdala ministerstvu vnútra. Jednotkou je Boris Kollár, dvojkou  Milan Krajniak a trojkou bývalá moderátorka TV Markíza Martina Šimkovičová.

Sme rodina doteraz nebola v prieskumoch predvolebných preferencií uvádzaná, je preto ťažké odhadnúť, aký výsledok môže dosiahnuť v marcových parlamentných voľbách. Pomôcť jej môže vplyv Borisa Kollára v niektorých médiách.

Viceprimátor Michal Hynek sa v predchádzajúcom volebnom období dostal do mestského zastupiteľstva ako náhradník za vtedajšieho primátora Rema Cicutta. V lete 2014 spolu s Milošom Tamajkom vystúpili zo strany Smer – SD. Do súčasného zastupiteľstva bol zvolený ako predposledný v poradí so ziskom 1 012 hlasov.

Text a foto: Martin Palkovič

X