V parku sa bude hrať diskgolf

Pre tých čo diskgolf nepoznajú, hrá sa rovnako ako golf, ale namiesto loptičiek a palíc používate lietajúci tanier, ktorý sa hádže do špeciálnych košov. Úlohou je dostať tanier z odpaliska do koša na čo najmenší počet hodov.

Ak vás zaujal popis tohto športu vďaka OZ Pro Civitate – Spoločne pre Piešťany a sponzorom, ktorými sú spoločnosti Becherovka a Tenet, si ho budete môcť vyskúšať aj v Piešťanoch.

„S podporou partnerov sa nám podarilo zakúpiť deväť košov. Cieľom je vybudovať v mestskom parku ihrisko, kde si budete môcť zahrať kedykoľvek. V ústrety nám vyšlo vedenie Domu umenia, kde sme mali predbežný súhlas riešiť tieto aktivity na ich pozemkoch. Po diskusii na referáte územnej správy Mesta Piešťany a s Pamiatkovým úradom v Trnave, sa však ukázalo, že jediným možným umiestnením ihriska z pohľadu pamiatkarov sú parcely za ihriskom Pirátska loď smerom k Váhu. Jedna z nich je však vo vlastníctve ministerstva hospodárstva, a tak musia najskôr prebehnúť rokovania s touto inštitúciou,“ vysvetľuje Tomáš Hudcovič z občianskeho združenia zámer a postup vybudovania ihriska.

Dovtedy kým sa podarí dotiahnuť tieto záležitosti, chcú členovia združenia usporiadať viacero jednorazových podujatí.

Prvý Diskgolf v parku plánujú už na 1. septembra. Pri Dome umenia budete mať možnosť vyskúšať si tento zaujímavý šport. Začiatok je naplánovaný na 14.00 h a koše na trávnatých plochách pri Dome umenia budú k dispozícii do 18.00 h.

Niekoľko špeciálnych lietajúcich tanierov si budete môcť požičať, ale pre istotu si prineste aj vlastné – pokojne na skúšku môžu byť aj tie najobyčajnejšie.

Informácie o diskgolfe nájdete aj na facebook.com/discgolfpiestany.

Text a foto: Tlačová správa OZ Pro Civitate – Spoločne pre Piešťany