Tvoríme Lido: Príďte si aj vy vyrobiť lavičku

Na Lide vznikne originálny mobilár podľa návrhu architektiek. Do stavby sa môžete zapojiť aj vy – sobotný workshop je určený pre verejnosť.

Cez víkend sa v rámci projektu Tvoríme Lido uskutoční ďalšie podujatie zamerané na výrobu objektov z dreva. Návrhy vytvorili architektky priestoru na mieru. Objekty sú jednoduché, modulárne a zvládne ich vytvoriť každý. Organizátori pozývajú Piešťancov, ktorí by chceli priložiť ruku k dielu, aby si svoju lavičku či ležadlo prišli vyrobiť.

Dizajn mobiliáru vytvorili architektky zo združenia Woven, ktoré majú bohaté skúsenosti s realizáciami malých drevených objektov. Na základe podnetov zozbieraných počas verejnej diskusie a v online dotazníku pripravili prvé návrhy. Tie potom konzultovali s miestnymi architektmi a zástupcami občianskych združení. Objekty v ich finálnej podobe vzniknú cez víkend.

Cieľom projektu Tvoríme Lido je namiesto typizovaných prvkov vstúpiť do špecifického verejného priestoru Lida netradičným dizajnom a umožniť verejnosti zapojiť sa do procesu skultúrňovania tejto mestskej pláže. Zároveň projekt rozvíja spoluprácu aktivistov s profesionálmi.

Dobrovoľníci, ktorí sa o Lido starajú, budú potom podľa finančných a časových podmienok na základe návrhov realizovať ďalšie objekty.

Projekt Tvoríme Lido nadväzuje na minuloročný Workshop 1:1, ktoré spoluorganizovalo združenie Woven a Centrum architektúry. Jeho výsledkom bol drevený objekt UWO, ktorý je v tomto roku nominovaný na slovenskú cenu za architektúru CEZAAR.

Text a foto: Tlačová správa/Tvoríme Lido

 

 

Verejný workshop Tvoríme Lido bude prebiehať v sobotu 15. júla od 9:00 do 18:00  pri veľkom ohnisku na Lide. Príďte si aj vy vystružlikať z dreva lavičku! Nástroje a materiál budú zabezpečené.