Turistika v meste? Poďte na architekTÚRU!

Aj keď  leto trávime najradšej v prírode alebo pri vode, ani prechádzka mestom nemusí byť zlý nápad. Veď i tu je dosť priestoru na poriadnu turistiku! Obzvlášť v Piešťanoch, meste plnom architektonických zaujímavostí. Potulky slávnou piešťanskou architektúrou predstavia najvýznamnejšie piešťanské stavby a aj budovy, o ktorých kvalitách ste zrejme netušili.

Prvá zo série komentovaných prechádzok po architektúre prevedie záujemcov po dielach architekta Pavla Weisza. Piešťanský rodák Weisz, človek so zaujímavým osudom, sa výrazným spôsobom zapísal do dejín medzivojnového staviteľstva.

Jeho nadčasové diela patria k najlepšej architektúre v piešťanskom i celoslovenskom meradle. Je autorom návrhov hotela Eden, hotela Excelsior (dnes Jalta), vily Alba, vily Dr. Švorca (terajší hotel Park Avenue), vily Dr. Horvátha aj Špeciálneho sanatória Luxor (v súčasnosti tvorí časť nemocnice).

Účastníci architektonickej prehliadky budú mať možnosť nazrieť aj do interiéru niektorých Weiszových stavieb a detailnejšie tak porozumieť princípom jeho tvorby.

Túra po najvýznamnejších stavbách Piešťan sa uskutoční už v pondelok 3. augusta; stretnutie je o 16:00 h pred hotelom Jalta.

O komentár sa postará architekt Ľubomír Mrňa a Lívia Gažová. Podujatie je bezplatné a nájdete ho aj na Facebooku, kde sa môžete zaregistrovať.

Text: Tlačová správa