Hravá Elektrárňa bude venovaná robotike, koná sa už vo štvrtok

Obľúbené podujatie má tentoraz podtitul Študenti deťom. Vo štvrtok 18. augusta sa v Záhrade vedomostí Elektrárne Piešťany stretnú malí záujemcovia o elektroniku so študentmi a pedagógmi Strednej priemyselnej školy elektrotechnickej Piešťany (SPŠE).

Piaty ročník obľúbeného rodinného podujatia Hravá Elektrárňa sa hravou formou vracia k téme elektriny a robotiky. Typickým pre toto podujatie sú súťažné stanovištia, na ktorých deti absolvujú zaujímavé aktivity.

Inak to nebude ani v tomto prípade – úlohy vymysleli a zhotovili študenti a pedagógovia SPŠE, ktorí majú s robotikou bohaté skúsenosti. Napríklad robot s názvom MJP vtedajšej študentky SPŠE Patrície Pálkovej (na titulnej snímke) vyhral v roku 2018 prestížnu súťaž 4E.ON, ktorú organizuje Západoslovenská energetika (ZSE).

Úspešné absolvovanie všetkých stanovíšť piateho ročníka Hravej Elektrárne zaručuje odmenu vo forme hlavolamu alebo vedeckej hračky. Na deti vo veku od 8 rokov čakajú tieto úlohy:

Vyber si svoju odmenu robotom – naviguj robota mobilom na pozíciu, kde bude uložená tvoja odmena.
Nauč robota cestu – naviguj robota po čiare, dávaj pozor na prekážky v ceste.
Nabi si kolobežku – dosiahni najvyšší výkon s elektrického fotovoltického panela, aby si nabil kolobežku.
Naprogramuj Ironmana – nauč sa lietať s dronom.
Hravý elektrotechnik – zahraj sa s elektronickými stavebnicami.
Praktický elektrotechnik – vyskúšaj si prácu elektrotechnika a vyskúšaj si zostrojiť elektrický obvod alebo pájkovanie.

Podujatie sa koná v záhrade Elektrárne Piešťany, v prípade nepriaznivého počasia sa presunie do interiérových priestorov. Vstup na podujatie je voľný. Podujatie je financované z dotácie mesta Piešťany.

Zdroj: Tlačová správa – Elektrárňa Piešťany

Titulná fotka: archív zpiešťan.sk