Turisti sa na Silvestra stretnú na Marháte

Aj v posledný deň roka 2019 sa turisti vydajú na najvyšší vrch v okolí Piešťan. Odmenou im bude tradične dobrá atmosféra, stretnutia s priateľmi a samozrejme pohyb na čerstvom vzduchu. Organizátori z TJ Bezovec Piešťany pripomínajú, že spoločné fotenie je naplánované na 12.00 h.

Na Marhát vedú turistické trasy z Piešťan, Nitrianskej Blatnice, Bezovca, Modrovej, Moravian nad Váhom, Hubiny alebo z Havrana. Každoročne tam preto na Silvestra prichádzajú ľudia zo všetkých strán. Čaká ich táborák, malé občerstvenie a dokonca aj živá hudba.

Počasie v horách je v tomto ročnom období nevyspytateľné. Na Marháte môže byť slnečno, ale aj mráz, silný vietor a dážď so snehom. Oblečenie a výstroj je preto nutné prispôsobiť aktuálnemu počasiu v deň konania akcie.

V záujme zachovania dobrej pohody počas výstupu a na spoločnom stretnutí pri táboráku, nie je na Silvestrovskom výstupe na Marhát pyrotechnika povolená a vítaná. Organizátori, správcovia lesov a lesná zver ďakujú účastníkom, že to budú s porozumením rešpektovať.

Text a foto: Martin Palkovič