Trenčín-Piešťany 4:0. Fanúšikovia sa bavia, hokej trpí

Warning: Illegal string offset 'alt' in /data/6/1/614b7d31-fe80-4236-a239-9edf38a5930e/zpiestan.sk/web/wp-content/themes/zpiestan_2.0/page-templates/ads-top_article_banner.php on line 14

Warning: Illegal string offset 'caption' in /data/6/1/614b7d31-fe80-4236-a239-9edf38a5930e/zpiestan.sk/web/wp-content/themes/zpiestan_2.0/page-templates/ads-top_article_banner.php on line 15

Warning: Illegal string offset 'sizes' in /data/6/1/614b7d31-fe80-4236-a239-9edf38a5930e/zpiestan.sk/web/wp-content/themes/zpiestan_2.0/page-templates/ads-top_article_banner.php on line 16

Warning: Illegal string offset 'large' in /data/6/1/614b7d31-fe80-4236-a239-9edf38a5930e/zpiestan.sk/web/wp-content/themes/zpiestan_2.0/page-templates/ads-top_article_banner.php on line 16
1
Inzercia

Napriek až fanatickej podpore od početnej skupiny fanúšikov ŠHK 37, ktorí vytvorili včera na zimnom štadióne v Trenčíne domácu atmosféru, prehrali piešťanskí havrani po ďalšom slabom výkone s Duklou Trenčín 0:4.

Tréner Leo Gudas bol s výkonom svojich zverencov spokojný. „Odviedli sme solídny výkon v obrane aj napriek tomu, že sme inkasovali štyri góly. Zápas sa mi páčil. Rozdiel medzi tímami bol len ten, že domáci dokázali využiť šance, ktoré si vybojovali a my nie.“

Na predsilvestrovský zápas merala cestu vyše stovka piešťanských priaznivcov, ktorí tradične vytvorili hosťom skvelú divácku a motivačnú podporu, ktorá sa však v predvádzanej hre minula účinku.

V 2. minúte mal tutovku na svojej hokejke Jozef Haring, ktorý po nezištnej prihrávke Rapáča spoza brány nechal vyniknúť domáceho gólmana.

V prvej tretine hrali Piešťanci až osem minút v početnej prevahe, napriek tomu na bránu domácich išlo za prvých 20 minút iba 13 striel. V presilových hrách bolo často vidieť nemohúcnosť kombinačnej hry plnej nepresností, kde dobre pozične hrajúci domáci rušili náznaky presilovkového nátlaku už v zárodku. Jediným svetlým okamihom presilových hier Piešťancov v prvej tretine bola 14. minúta, keď po dvoch strelách od modrej čiary mal z uhla pred sebou prázdnu bránu Peško, ktorý však minul.

V druhej časti hry vzali naplno ofenzívne opraty do svojich rúk domáci. Hlavne hra bývalého hráča Piešťan Petra Šišovského robila obrane hostí obrovské problémy. Vyvrcholením druhotretinového tlaku bola 28. minúta, kde P. Šišovský svojou húževnatou hrou pripravil Filovi puk na pohodlné zasunutie do prázdnej piešťanskej brány. Druhý gól z hokejky agilného Šišovského bola hokejová moderna sama. Šišovský si puk podržal v pásme, nemal komu prihrať, obhodil si obrancu, počkal na brankárov pád a do odkrytej brány zakončil.

V poslednej časti hry boli Piešťanci najbližšie k úspechu v 43. minúte, kedy Holovič netrafil z uhla po vzore Peška z prvej časti hry odkrytú bránu. Domáci sa presadili v 48. minúte, kedy najprv Mikula tečoval strelu bývalého reprezentanta Lintnera od modrej a v 55. minúte využili domáci presilovú hru Janisom Andersonsom.

Rozhodovali Miroslav Štefik a Peter Jonák. Na čiarach asistovali českí arbitri Martin Junek a Slavomír Sčesný.

V 37. kole sa piešťanskí hokejisti 4. januára predstavia na ľade MHC Martin, 6. januára cestujú do Nitry. Prvý novoročný domáci duel odohrajú havrani v piatok 9. januára. Súperom budú majstrovské Košice.

Text: Rasťo Gavora Ilustr. foto: Laco Duračka