AKTUALIZOVANÉ: Testovanie je v Piešťanoch plynulé, v sobotu bola pozitivita 0,60%

Všetky odberné miesta sú otvorené a všade sa plynulo testuje, informovala o aktuálnej situácii v nedeľu ráno piešťanská radnica.

(AKTUALIZOVANÉ 24. januára o 8.40 h) V sobotu urobili odberné tímy v Piešťanoch 5 561 antigénových testov na ochorenie covid-19, pozitivita dosiahla 0,60%. Celý deň bola situácia na všetkých odberných miestach pokojná, ľudia museli čakať len vo výnimočných prípadoch. Plynulý priebeh by malo mať testovanie aj v nedeľu 24. januára.

V Piešťanoch je 18 odberných miest, dve z nich (Kino Fontána a Mestská knižnica) sú vyhradené pre ľudí, ktorí si stihli rezervovať termín cez aplikáciu Bookio. Dlhého čakania sa podľa skúseností z prvého dňa testovania nemusia obyvatelia Piešťan obávať ani v nedeľu.

Odberné miesta sú otvorené od 8.00 do 20.00 h, v čase 11.00 až 12.00 a 17.00 až 18.00 h môžu mať odberné tímy prestávku.

Prácu zdravotníkov, policajtov, zamestnancov samosprávy a dobrovoľníkov, ktorí sa podieľali na testovaní, hodnotili Piešťanci v sobotu kladne. Podľa viacerých je na odberných miestach príjemná atmosféra, všetci sú ústretoví a organizácia je profesionálne zvládnutá.

Mestu pri testovaní pomohli aj podnikateľské subjekty, ktoré sú združené v Oblastnej organizácii cestovného ruchu Rezort Piešťany. Reštaurácie Zuckmann a La Musica, hotely Park Avenue a Park, vinotéka In Vino zabezpečili pre členov odberných tímov obedy, občerstvenie aj kávu a vodu.


Pôvodný text článku z 23. januára:

Všetky odberné miesta zriadené piešťanskou samosprávou otvorili v sobotu 23. januára podľa plánu – o 8.00 h. Prístupné by mali byť do 20.00 h. V rovnakom čase budú fungovať aj v nedeľu 24. januára.

Pred väčšinou odberných miest nebolo nutné v sobotu dopoludnia dlho čakať. Viaceré z nich boli takmer prázdne. Rady sa tvorili iba na Základnej škole F. E. Scherera a chvíľu aj na Základnej škole Brezová. Informovala o tom piešťanská radnica prostredníctvom Facebooku, na ktorom ľudia nájdu všetky aktuálne informácie.

Kto prišiel okolo 10.00 h napríklad do SOŠ obchodu a služieb na Mojmírovej ulici alebo na základnú školu, ktorá je hneď vedľa, nečakal vôbec. Podobná situácia bola na ZŠ Holubyho aj na Gymnáziu P. de Coubertina.

V Piešťanoch je cez víkend zriadených 18 odberných miest (mapa nižšie). Rezervovať si presný termín bolo možné v Mestskej knižnici a v Kine Fontána. Aj tieto dve miesta fungovali podľa informácií z radnice bez problémov, objednaní ľudia boli vybavovaní plynulo. „Jediný problém je v zopár prípadoch nedostavenia sa na objednaný čas,“ uvádza samospráva na sociálnej sieti.

Krátko po 10.00 h mesto oznámilo, že pred Základnou školou E. F. Scherera je rad asi na hodinu a všetky ostatné miesta sú bez čakania.


Priebežné výsledky víkendového testovania v Piešťanoch: Do 10.00 h bolo pretestovaných viac 1 300 osôb, pozitivita je menšia ako 0,5 %.

Zdroj: facebook.com/piestany.sk


„Vytvorili sme komfortný systém osemnástich miest, preto vás chcem poprosiť, aby ste využili obdobie celého víkendu, aby nikto nemusel čakať v dlhej rade. Chcem vás taktiež poprosiť, aby ste sa čo najviac dávali otestovať počas tohto víkendu, aby ste využili komfortný systém osemnástich miest, aj z toho dôvodu, aby sme odľahčili kúpele a Vojenský kúpeľný ústav, kde testujú počas pracovných dní,“ prihovoril sa primátor Peter Jančovič obyvateľom Piešťan a poďakoval zdravotníkom aj všetkým, ktorí sa podieľali na príprave testovania.


1. Základná škola Mojmírova – Pavilón A, Mojmírova 98/30


2. Stredná odborná škola obchodu a služieb, Mojmírova 99/28


3. Základná škola Holubyho – telocvičňa, Holubyho 1053/1


4. Cirkevná spojená škola – telocvičňa, Pod Párovcami 1392/127


5. Hotelová akadémia Ľ. Wintera – vstup od parkoviska, viacúčelová sála, Stromová 1329/34


6. Gymnázium Pierra de Coubertina – nová budova prízemie, Nám. SNP 1493/9


7. MsKS KSC Fontána, vestibul kina, Beethovenova 1794/8 IBA S REZERVÁCIOU CEZ BOOKIO


8. MsKS – Malá scéna Ivana Krasku, A. Dubčeka 2400/27


9. Slovenské liečebné kúpele Piešťany, a.s.Kongresové centrum, Kúpeľný ostrov 4445/13


10. Slovenské liečebné kúpele Piešťany, a.s. – Napoleonské kúpele, Kúpeľný ostrov


11. Mestská knižnica mesta Piešťany – prízemie, Školská ul. 19 IBA S REZERVÁCIOU CEZ BOOKIO


12. Stredná odborná škola technická – vstup, prízemie školy, Nová 5245/9


13. Základná škola E. F. Scherera – telocvične, E. F. Scherera 4874/40


14. Základná škola Brezová – telocvične, Brezová 2876/19


15. Stredná odborná škola záhradnícka – vstup, prízemie školy, Brezová 2


16. RDD Kocurice – vstup, miestnosti na prízemí, Ul. Družby 4183/26


17. Služby mesta Piešťany, p. o. – exteriér, Skleníkové hospodárstvo – Záhrada Kanada, Vrbovská cesta


18. Vojenský kúpeľný ústav – hotel Granit, Teplická 81


Text a foto: Martin Palkovič