Teplé nohy aj v zimnom období? Jedine s kvalitným kobercom!

Príjemné chvíle v obývačke majú niekedy väčšiu hodnotu ako výlet do zahraničia. Či už s partnerom alebo sami. Ak si viete vychutnať dlhé tmavé večeri spoločne, určite si nemôžete sťažovať na nudu. Aby vás od toho nevyrušoval neustály chlad v nohách, ponorte ich do mäkkého a hrejivého koberca. Ten zároveň poslúži ako ochrana kolien pri hravých chvíľach vašich detí. Ako nájsť ten pravý, ktorý si nebudete vedieť vynachváliť?

Aj so zárukou

Ak by ste si po dome rozsypali múku a strávili v ňom váš bežný deň, zistili by ste, že v každej izbe využívate len malé percento celého priestoru na chodenie. Ak cez tieto chodníčky prechádza koberec, mal by byť kvalitný, aby vydržal častý nápor chôdze. Aby ste zabezpečili, že koberec odolá opotrebovaniu vášho bežného rodinného života, hľadajte vysokokvalitný materiál, ktorý podporuje komplexnú záruku na opotrebovanie.

Materiál

Typ vlákna, ktoré si vyberiete pre svoj koberec do obývačky, ovplyvní nielen to, ako bude vyzerať, ale aj to, ako bude odolný. Napríklad polyester je odolný voči škvrnám a je príjemný na dotyk. Ťažšie sa čistí a nevydrží tak dlho. Triexta sa získava z kukuričného cukru. Má dokonalú odolnosť voči škvrnám a je odolný. Je to novší materiál, ktorý sa ešte veľmi nepoužíva.

Najodolnejším typom vlákna je nylon. Musí sa však pravidelne ošetrovať sprejom odolným voči škvrnám. Olefin zasa odoláva škvrnám, plesniam a vyblednutiu. Nie je drahý, ale nie je ani tak odolný ako nylon. Napriek tomu je to stále celkom dobrá voľba pre obývacie izby.

Výber farieb

Výber farby je subjektívne rozhodnutie, ktoré je len na vás. Farba koberca, ktorú si vyberiete, závisí nielen od vášho osobného vkusu a štýlu dekorácie, ale aj od úvah, akými sú zamýšľané využitie miestnosti a prirodzeného svetla v miestnosti. Môžeme vám však poradiť, ako jednotlivé farby vplývajú na miestnosť. Neutrálne farebné koberce, vrátane béžovej a šedej nikdy nevyjdú z módy. Teplé farby, ako je béžová alebo červená, vytvárajú útulnú atmosféru a skrývajú škvrny. Kde ich nájsť? Navštívte https://krasnekoberce.sk/koberce/do-obyvacky a nádite ten pravý koberec pre váš domov.

(Reklamný článok)