Štedrý deň bez snehu, ale na Štefana sa výrazne ochladí

Prvé dva vianočné dni budú v  nižších a stredných polohách podľa predpovede SHMÚ takmer všade bez snehu. Na biele Vianoce sa môžu tešiť iba ľudia na horách. Štvrtok však má byť posledným veľmi teplým dňom.

Slovenský hydrometeorologický ústav dnes informoval, že viaceré modely predpovedajú od 26. decembra výrazné ochladenie. Od 28. decembra očakávajú rozsiahle sneženie v Rumunsku a Srbsku, našu krajinu to však pravdepodobne zasiahne iba okrajovo.

„V studenom vzduchu pôjdu dolu nočné minimá a v noci na 30.12. môže na severe našej krajiny teplota podľa modelu klesať na -14 stupňov, reálne pod -15 stupňov,“ informoval dnes SHMÚ na svojom Facebooku.

Teplota vzduchu môže na Štedrý deň dosiahnuť v Piešťanoch až 11°C, podobne „horko“ bude aj vo štvrtok. Ten však bude posledným nadpriemerne teplým dňom. V piatok, sobotu a nedeľu sa majú najvyššie denné teploty pohybovať okolo nuly.

Historicky najvyššiu teplotu vzduchu v našom meste počas Vianoc namerali 24. decembra 1958. Teplomer vtedy ukazoval 14,5°C.

Text a foto: Martin Palkovič Zdroj: SHMÚ/Facebook