Sĺňava bude hostiť triatlonové preteky Slovakman aj tento rok

Organizátori rokovali o prípravách piateho ročníka prestížneho športového podujatia s vedením mesta. Slovakman 226 sa uskutoční v sobotu 1. augusta.

Triatlonové preteky s medzinárodnou účasťou sa na Sĺňave prvýkrát konali v roku 2011, odvtedy Piešťany hostia železných mužov a ženy raz ročne. Organizátori Pavol Peciar a Vladimír Baron dúfajú, že podujatie bude úspešné aj tento rok.

 „Na triatlon máme výborné podmienky. Športovci u nás nájdu všetko, čo k plávaniu, cyklistike aj behu potrebujú. Podujatie  každoročne  pritiahne mnoho ľudí. Takéto akcie budeme vždy podporovať,“povedal sa po stretnutí viceprimátor Michal Hynek.

Slovakman 226 je kombináciou troch športových disciplín. ˇUčastníci absolvujú plávanie v dĺžke 3,8 km, odbicyklujú 180 km a nakoniec ich čaká 42 kilometrový maratónsky beh. Podujatie je zaradené do európskeho kalendára dlhých triatlonov a v tomto roku by sa ho mali zúčastniť pretekári zo Slovenska, Českej republiky, Rakúska, Poľska, Ukrajiny, Maďarska a Talianska. Všetky prechádzajúce ročníky vyhral Čech Petr Vabroušek.

Zdroj: piestany.sk Ilustr. foto: Martin Palkovič