Slávnostné otvorenie autobusovej stanice

Realizátor rekonštrukcie autobusovej stanice v Piešťanoch pozýva verejnosť na jej slávnostné otvorenie.

Slávnostné otvorenie vynovenej autobusovej stanice sa uskutočni vo štvrtok 8. decembra 2022 o 10.30 hod. pred vstupom do čakárne na stanici.

„Po rozsiahlej rekonštrukcii sa v Piešťanoch tešíme z novej modernej autobusovej stanice. Príďte sa s nami podeliť o radosť a užiť si jej oficiálne otvorenie. Slávnostný deň vám spríjemníme pohostením, výstavou fotografií autobusovej stanice z predošlých období či malým darčekom. Tešíme sa na vašu návštevu,“ pozývajú organizátori zo spoločnosti INGDOP s.r.o.

Komplexná rekonštrukcia autobusovej stanice v Piešťanoch sa začala na konci septembra 2020 a prvá etapa prác bola ukončená v polovici marca 2021. Hlavným cieľom bola modernizácia priestoru, zatraktívnenie predstaničného priestoru a tým zlepšenie kultúry cestujúcej verejnosti v príjemnom prostrední plnom zelene.

Cestujúci na novej na autobusovej stanici nájdu moderné informačné panely s online časmi odchodov a príchodov jednotlivých spojov, či množstvo bicyklových státí, ktoré sú pod nepretržitým kamerovým dozorom. Súčasťou rekonštrukcie bolo taktiež poskytnutie moderného občianskeho vybavenia (napr. čakáreň pre cestujúcich, toalety, vonkajší verejný priestor s lavičkami), výmena všetkých spevnených plôch a renovácia prístreškov na nástupištiach. Súčasťou obnovenej autobusovej stanice je aj nového parkovisko pre autá s kapacitou viac ako 80 parkovacích miest. Táto realizácia zabezpečí komfortnejší presun z osobnej dopravy na autobusovú alebo vlakovú stanicu.

Zdroj: Tlačová správa – MsÚ Piešťany