Silvestrovský výstup na Marhát opäť aj s táborákom

Aj v posledný deň roka 2015 sa turisti vydajú na najvyšší vrch v okolí Piešťan. Odmenou im bude tradične dobrá atmosféra, množstvo priateľov a samozrejme pohyb na čerstvom vzduchu.

Termín:  Štvrtok,  31. december 2015

Trasa: Individuálna, ľubovoľná

Štart: Individuálny, ľubovoľný. Pri zvolení trasy po turistických značených chodníkoch je možný z nasledovných východiskových bodov, ku ktorým je autobusové spojenie z Piešťan: Nitrianska Blatnica, Bezovec, Modrová – horáreň, Moravany, Hubina, Havran – sedlo.

Cieľ: Marhát – vrchol, stretnutie pri táboráku v čase od 10:00 do 13:00 hod

Iné: Zo všetkých uvedených východiskových bodov je možné dostať sa na vrchol Marhát po turistických značených chodníkoch. Dĺžky trás, ich priebeh a čas túry je možné zistiť na stránke Turistická mapa Slovenska – mapový portál Hiking.sk.

V minulých ročníkoch neboli na Silvestra na Marháte výnimkou ani silný mráz, sneh a vietor. Oblečenie a výstroj je preto treba prispôsobiť zimnému počasiu podľa aktuálneho stavu v deň konania akcie. Vhodné sú aj teplé osviežujúce nápoje a malé silvestrovské občerstvenie.

V záujme zachovania dobrej pohody počas výstupu a na spoločnom stretnutí pri táboráku, nie je na akcii pyrotechnika povolená a vítaná. Organizátori, správcovia lesov a lesná zver ďakujú účastníkom, že to budú s porozumením rešpektovať.

Vedúci akcie a info: Rudolf Drlička, tel: 0907 583 800

Zdroj:Informácie sú prevzaté

z Oblastného turistického kalendára Malé Karpaty a okolie, rok 2015