SHMÚ: Extrémny charakter počasia pokračuje

Meteorológovia očakávajú, že v najbližších dňoch bude mať počasie podobný charakter ako začiatkom júla. Na víkend vydali pre celé západné Slovensko výstrahu II. stupňa.

Aj v piešťanskom okrese očakávajú maximálnej teploty vzduchu 35 – 37 °C. „Uvedená teplota vzduchu je v danej ročnej dobe a oblasti zriedkavá a pravdepodobnosť poškodenia zdravia nadmerným zaťažením organizmu u niektorých osôb je vysoká,“ varuje Slovenský hydrometeorologický ústav na svojom webe.

Extrémne teploty budú zapríčinené prílevom tropického vzduchu od juhozápadu. „Určitou zmenou oproti predchádzajúcej vlne horúčav by mohlo byť kratšie trvanie aktuálne očakávaného prílevu teplého vzduchu, ktorý by mal prerušiť prechod studeného frontu v samom závere týždňa,“ informoval SHMÚ.

DOPLNENÉ 17. júla o 15.00 h: SHMÚ rozšíril výstrahu II. stupňa pred vysokými teplotami vzduchu aj na nedeľu 19. júla. Horúčavy by mali poľaviť až v pondelok, keď k nám prenikne o niečo chladnejší vzduch. Denné teploty však môžu napriek tomu stúpnuť až na 33 °C.

 


Ak budete v sobotu hľadať osvieženie pri vode, pozrite si zoznam bazénov v našom meste a blízkom okolí.


 

Zdroj: shmu.sk