Prvý úsek Vážskej cyklotrasy otvoria už dnes, pozrite si program

Nový cyklistický chodník medzi obcou Horná Streda a Novým Mestom nad Váhom bude oficiálne otvorený v piatok 25. mája o 14.00 h. Vítaní sú cyklisti, chodci aj korčuliari.

V obci Horná Streda, v ktorej cyklotrasa začína, do dobrej nálady zahrá dychová hudba Inovčanka a vystúpia deti z obecnej Základnej školy s materskou školou.

Aby sa ľudia o cyklotrase dozvedela čo najviac, okrem prestrihávania pásky je na pláne aj odhalenie informačnej tabule. Obec Horná Streda pozýva verejnosť na občerstvenie.

Cyklistický pelotón z Hornej Stredy vyrazí o 14.30 h. Na svojej trase do Nového Mesta nad Váhom bude mať tri zastávky.

K nim bude patriť vystúpenie mažoretiek z Materskej školy v Považanoch, v ktorom sa malí škôlkari predstavia priamo na cyklotrase.

Nakoľko sú súčasťou cyklotrasy aj dve kryté odpočívadlá, v jednom z nich cyklistický pelotón pozýva na občerstvenie zhotoviteľská spoločnosť Strabag, s. r. o.

V prípade dobrého počasia nebude chýbať ani malá zastávka Trenčianskeho samosprávneho kraja. Ak sa cyklisti pristavia a zodpovedia na jednoduchú otázku, dostanú od župy odmenu.

O 15.30 h už pozýva na kultúrny program Nové Mesto nad Váhom. Cyklistický pelotón a verejnosť privíta nielen chutným gulášom, ale aj vystúpením detí z miestnej základnej školy a akrobatickým vystúpením bikerov z Nového Mesta nad Váhom.

Celý projekt Vážskej cykotrasy je rozdelený na osem častí a bude merať 100 km. Prvý úsek má 13,4 km a začína od hranice Trenčianskeho samosprávneho kraja (TSK) v obci Horná Streda. Cyklisti z Piešťan sa tam dostanú po vale okolo Biskupického kanála.

TSK kraj zaplatil za prvú etapu Vážskej cyklotrasy 3,7 mil. eur. Jej súčasťou budú dve zastrešené odpočívadlá, ktoré ľudí prichýlia v prípade nepriaznivého počasia. Cyklotrasa je plne segregovaná od motorovej dopravy. Povrch má byť priaznivý aj pre korčuliarov.

Zdroj: Tlačová správa TSK/cyklotrasytsk.sk