06.02.2015 # 13:53 # 13:53

Primátor: Vyhláška ministerstva v tomto znení pochová cestovný ruch

Inzercia

Mesto zaujme k legislatívnej úprave ochranných pásiem prírodných liečivých zdrojov v Piešťanoch nesúhlasný postoj. O vyhláške ministerstva zdravotníctva hovoril primátor Miloš Tamajka aj so zástupcami okolitých obcí.

Stretnutie sa uskutočnilo včera v Piešťanoch. Mala po ňom nasledovať tlačová beseda, ktorú však radnica ráno z technických príčin zrušila. Dôvodom rokovania bol návrh vyhlášky Ministerstva zdravotníctva SR, ktorou sa vyhlasujú ochranné pásma prírodných liečivých zdrojov v Piešťanoch. Tú rezort poslal dotknutým orgánom na pripomienkovanie.

Vyhláška obsahuje okrem vymedzenia území ochranného pásma I. a II. stupňa prírodných liečivých zdrojov aj druhy zakázaných činností. Práve tie sú pre vedenie mesta problémom. Informovala o tom hovorkyňa radnice Eva Bereczová.

„Ak vyhláška v tomto znení prejde, absolútne pochová cestovný ruch v našom regióne. Preto urobím všetko pre to, aby účinnosť nenadobudla,“ uviedol primátor Miloš Tamajka.

Na stretnutí sa zúčastnili starostovia jedenástich dotknutých obcí – Banky, Bašoviec, Drahoviec, Ducového, Hornej Stredy, Modrovej, Modrovky, Pobedima, Rakovíc, Ratnoviec a Veľkého Orvišťa. Každá z nich má do marca doručiť ministerstvu svoje stanovisko k predmetnej vyhláške. Zástupcovia samospráv sa preto dohodli na ďalších spoločných krokoch.

„Vyžiadali sme si z ministerstva niekoľko ďalších materiálov, ktoré s danou vyhláškou súvisia. Dostaneme ich v priebehu budúceho týždňa. Hneď potom k výzve o zaujatie stanoviska vyjadríme svoj nesúhlasný postoj,“ zhodnotil stretnutie viceprimátor Piešťan Michal Hynek.

Text: Martin Palkovič Zdroj: Tlačová správa MsÚ

X