Pre chrípku zatvorili v Piešťanoch prvú škôlku

Počet chorých rastie po celom Slovensku. V Piešťanoch majú aktuálne aktuálne prázdniny v materskej škole na ulici 8. mája č. 4. Už minulý týždeň hygienici informovali, že v piešťanskom okrese pre chrípku zatvorili tri základné a jednu materskú školu.

„Z hľadiska stupňa intenzity výskytu je chrípka v Trnavskom kraji na úrovni lokálnych epidémií,“ uvádza k aktuálnej situácii Regionálny úrad verejného zdravotníctva Trnava. Počet ochorení každý týždeň stúpa. Najviac sú postihnuté deti.

Zákaz návštev na lôžkových oddeleniach v súvislosti s rozšírením chrípky platí od 2. februára aj v Nemocnici Alexandra Wintera.

Chrípka je závažné, vysoko nákazlivé vzduchom sa šíriace ochorenie. K prenosu ochorenia prichádza v prípade, keď človek vdýchne kvapôčky obsahujúce vírus, ktorý sa šíri z dýchacieho traktu infikovaného človeka pri kašľaní, kýchaní, hlasnom hovore.

Vzhľadom na to, že vírus chrípky prežíva krátky čas vo vonkajšom prostredí, je možný prenos aj prostredníctvom rúk, vreckoviek znečistenými výlučkami chorého.

Chorý človek je infekčný prvé dva dni. Z tohto dôvodu by mal zostať v domácom ošetrení.

Zdroj: ruvztt.sk