Pravoslávna cirkev má záujem o mestské priestory

Bohoslužby sa doteraz konali v kaplnke pri Kolonádovom moste. Po novom by mohli pravoslávni veriaci nájsť útočisko v priestoroch, ktoré vlastní mesto na na Kukučínovej ulici. Poslanci budú rozhodovať o prenájme za symbolickú sumu.

„Mojim príchodom na farnosť Brezová pod Bradlom boli pred štyrmi rokmi obnovené pravidelné bohoslužby v kúpeľnej kaplnke. Nakoľko v tejto kaplnke slúžia rímskokatolíci, gréckokatolíci aj my, je problém s termínmi. Bol by som rád, aby sme mali bohoslužby pravidelne a preto potrebujeme objekt, kde by sme sa mohli stretávať,“ povedal na minulotýždňovom zasadnutí mestskej rady jerej Marek Kundis (na snímke).

V Piešťanoch je podľa jeho slov 51 pravoslávnych veriacich, v celom okrese ich je 84. K nim treba prirátať asi 30 Ukrajincov, ktorí pracujú vo Veselom a ďalších cudzincov žijúcich v našom regióne.
Pravoslávna cirkev požiadala mestský úrad o prenájom nebytových priestorov v auguste. Ide o dve miestnosti v budove na Kukučínovej ulici. Mestská rada aj komisie odporučili výšku nájomného na 1 euro ročne, keďže priestory nebudú využívané na podnikanie.

Definitívne rozhodnú poslanci vo štvrtok 26. novembra.

Text a foto: Martin Palkovič