Pozvánka na poeticko-prozaický literárny deň

Aj keď žijeme v 21. storočí, niektoré veci nikdy elektronika nenahradí. Patria medzi ne aj knihy, ktoré stále majú množstvo fanúšikov.

Veď, čo by mohlo prekonať tie momenty, keď zoberieme knihu do jednej ruky a do druhej horúci čaj, kávu či kakao, otvoríme ju a začítame sa do nového úžasného príbehu? Čo by mohlo prekonať tú vôňu kníh a nedočkavý šuchot stránok, ako sa chceme dozvedieť viac? Čo by mohlo prekonať ten pokoj v duši, keď čas sa zrazu zastaví a ocitneme sa v našom vlastnom svete so zmysluplným koncom?

Ako aj každá kniha má svoj prológ, tak aj Mládežnícky parlament Piešťany práve začína písať prológ svojej novej knihy, ktorá ťa pohltí a zaujme svojou pestrosťou či tým, že aj práve ty v nej môžeš hrať veľkú úlohu. Pokiaľ si zvedavý, tak príď na predstavenie jeho plánov a tlačovú besedu 14. februára o 9:30 h do komunitného centra ŽiWell v Piešťanoch.

Hneď po tlačovej besede je pripravená akcia s názvom Poeticko-prozaický literárny deň, ktorý je určený pre všetkých priaznivcov čítania kníh, a taktiež tým, ktorí radi píšu či už poéziu alebo prózu, predovšetkým pre mládež vo veku 14-20 rokov.

Poeticko-prozaický literárny deň sa uskutoční 14. februára od 10:00 (približne do 13:00) v komunitnom centre ŽiWell. Pre všetkých je pripravené drobné občerstvenie.

A čo sa bude diať? Tak predovšetkým je to na vás, ale my sme pre vás pripravili voľnú diskusiu s úspešnou slovenskou spisovateľkou Miroslavou Varáčkovou, ktorá vám s radosťou odpovie na všetky vaše otázky. Ďalej sa budete môcť zapojiť do súťaže v písaní krátkych príbehov či básničiek, pričom môžete vyhrať knihy, ktoré do súťaže darovala Enja Rúčková, ale aj Miroslava Varáčková.

Taktiež bude pripravený krátky test, ktorý preverí vaše vedomosti o zahraničnej ale aj Slovenskej literárnej tvorbe a o rôznych spisovateľoch. Medzi týmito súťažami sa budeme rozprávať o rôznych témach zameraných na čítanie, ako napríklad aký žáner najradšej čítate, aký máte názor na rôznych spisovateľov, čo by ste zmenili vo vašich obľúbených knihách, čo by ste robili, ak by ste boli v knihe hlavným hrdinom vy a veľa iných zaujímavých tém.

Rastislav Gablovič, predseda Mládežníckeho parlamentu Piešťany

Ilustr. foto: Martin Palkovič