Potravinová zbierka pre ľudí v núdzi dostala druhú šancu. Začína sa vo štvrtok

Trvanlivé potraviny a hygienické potreby môžu ľudia darovať aj v piešťanskej predajni siete Tesco od štvrtka 16. do soboty 18. decembra. Trnavská arcidiecézna charita vďaka tomu bude pomáhať ľuďom v Piešťanoch a okolí.

Po tom, čo lockdown zastavil zbierku v pôvodnom termíne len niekoľko hodín pred jej začiatkom, dostali pomáhajúce organizácie na Slovensku druhú šancu. Zbierku môžu zorganizovať, no v obmedzenej forme.

Pre opatrenia spojené s pandémiou nie je možné, aby sa do zbierky zapojili dobrovoľníci. Práve vďaka nim sa po minulé roky Trnavskej arcidiecéznej charite darilo pokryť osobnou účasťou všetky predajne Tesco na jej území. Túto úlohu na seba teraz preberajú zamestnanci charity, zbierku podporia na predajniach v Trnave, Hlohovci a Piešťanoch.

„V tejto nepriaznivej situácii si vážime každú pomoc od ľudí. Ak sa teda chystajú v týchto dňoch na nákup, prosíme ich, aby neprehliadli naše košíky a prispeli podľa svojich možností,“ hovorí riaditeľ Trnavskej arcidiecéznej charity Miroslav Dzurech.

Ľudia môžu zbierku podporiť tak, že na predajni kúpia olej, ryžu, konzervy s mäsom a rybami, zaváraniny, paštéty, sušené mlieko pre deti, plienky, dámske hygienické potreby, žiletky, prípravky na pranie, dezinfekciu, šampóny, zubné kefky pre deti a dospelých. Potreby z najväčšej potravinovej zbierky pomáhajú celý nasledujúci rok rodinám v krízovej životnej situácii, opusteným seniorom, obetiam domáceho násilia, zdravotne znevýhodneným ľuďom a ďalším ľuďom, ktorí sa na charitu obracajú s prosbou o pomoc.

Zdroj: Tlačová správa – Trnavská arcidiecézna charita