07.12.2015 # 08:08 # 08:08

Piešťanci idú do volieb: Suchánek je dvojkou na kandidátke OľaNO

Inzercia

Po viceprimátorovi Michalovi Hynekovi má šancu dostať sa do parlamentu aj lekár, ktorý upozornil na nákup CT. V marcových voľbách do Národnej rady SR kandidujú aj ďalší Piešťanci.

Alan Suchánek však dostal najlepšie miesto zo všetkých. Kandidačnú listinu Obyčajných ľudí a nezávislých osobností (OľaNO-Nova) odovzdali včera v noci, Alan Suchánek je na nej druhý v poradí za blogerkou Veronikou Remišovou. Líder strany Igor Matovič má posledné miesto.

Voľby sa uskutočnia 5. marca, kandidátky museli byť odovzdané 90 dní predtým, teda do včerajšej polnoci. V piatok svoju kandidatúru za stranu Sme rodina milionára Borisa Kollára potvrdil viceprimátor Michal Hynek.

Desiatkou na kandidátke SNS je advokátka Magdaléna Kuciaňová z Moravian nad Váhom, ktorá pôsobí v Piešťanoch. Lekár a poslanec krajského zastupiteľstva Peter Ottinger je na 17. mieste kandidátky SDKÚ-DS.

Člen mestského zastupiteľstva Andre Klapica ide do volieb za KDH a má 43. miesto. Rovnaké číslo za stranu Sieť dostal podnikateľ Samuel Vavrík. Prednosta Okresného úradu Piešťany Igor Nicák kandiduje za Smer-SD a má 116. miesto.

Text a foto: Martin Palkovič

X