Park Foto spestrí koncert kapely Happy Boys

Najbližšia sobota bude patriť už 12. ročníku festivalu kreatívnej fotografie Park Foto Piešťany 2017. Podujatie sa uskutoční 23. septembra, v deň ukončenia letnej kúpeľnej sezóny. O dobrú náladu sa postarajú členovia kapely Happy Boys.

Výstava sa aj tento rok uskutoční v plenéri mestského parku. Svoje diela na nej môže prezentovať každý. O najlepších fotografiách bude rozhodovať verejnosť pomocou obľúbených štipcov.

Fotografie bude hodnotiť aj odborná porota v zložení Silvia L. Čúzyová, kurátorka súčastného umenia, Martin Farkaš fotograf a ambasádor FujiFilm, Martin Ježík, umelecký fotograf, ktorý sa venuje historickým technikám.

Predpovede počasia na sobotu sa postupne vylepšujú, ale aj keď príde dažďová prehánka, súťažiaci sa o svoje fotografie nemusia báť. Ak sú vytlačené na fotopapieri, odolajú. Treba ich len nechať vyschnúť.

Súčasťou podujatia bude koncert kapely Happy Boys aj premietanie wildlife fotografií Martina Farkaša.

Počas celého dňa budú na akcii zástupcovia spoločnosti FujiFilm. Účastníci môžu vyskúšať ich fototechniku (instax a digitálne fotoaparáty). Nebude chýbať ani zástupca požičovne fototechniky Foto Zolo, u ktorého je možné skúsiť fototechniku značiek Canon, Nikon a Sony.

„Na Park Foto Piešťany si stačí priniesť fotografie a dobrú náladu,“ odkazujú členovia Piešťanského fotoklubu, ktorí toto unikátne podujatie organizujú.

Text a foto: Martin Palkovič