Otvorenie Kúpaliska Eva sa posúva, bazén musia opraviť

Klub vodného póla Kúpele Piešťany, ktorý Kúpalisko Eva prevádzkuje, plánoval zahájenie 87. sezóny na budúci týždeň. Kvôli poškodeniu bazéna to bude približne o 14 dní neskôr.

„Momentálne odstraňuje poškodenie v samotnom telese bazéna. Poškodené je dno bazéna. Rozsah opravy je pomerne značný. Zahŕňa stavebné páce, demontáž a montáž technológie v bazéne, laminovanie povrchov,“ informoval Ján Adamkovič z Klubu vodného póla Kúpele Piešťany.

Na odstránení poškodenia podľa jeho slov pracujú v plnom nasadení: „Oprava potrvá 10 až 14 dní aj v závislosti na počasí a dodávke náhradných dielov na opravu.“

Evu v predchádzajúcich rokoch otvárali väčšinou na prelome mája a júna. Vlani to bolo kvôli pandémii až 20. júna. Vďaka termálnej vode trvá letná sezóna vždy až do konca septembra. Kúpalisko je majetkom Slovenských liečebných kúpeľov Piešťany. Vodnopólisti ho prevádzkujú aj vďaka dotácií od samosprávy. V posledných rokoch im bola poskytovaná prostredníctvom oblastnej organizácie cestovného ruchu Rezort Piešťany.

Text a ilustr. foto: Martin Palkovič