Novoročný ohňostroj spolufinancuje Rezort Piešťany

Ľudia, ktorí budú oslavovať začiatok nového roka v centre Piešťan, o ohňostroj, ako v niektorých iných mestách, neprídu. Na jeho príprave sa podieľa oblastná organizácia cestovného ruchu (OOCR) Rezort Piešťany, Aupark aj organizátori Vianočných trhov.

V decembri viacero slovenských miest oznámilo, že rušia novoročné ohňostroje. Na zasadnutí piešťanského mestského zastupiteľstva debata o tom, či poslať takto ušetrené peniaze na pomoc ľuďom postihnutých výbuchom plynu v Prešove neprebehla. Novoročný ohňostroj totiž v posledných rokoch nefinancovala radnica z mestského rozpočtu, ale nákupné centrum Aupark.

„Oslavy nového roku v Piešťanoch už tradične budú na Námestí slobody a polnočný ohňostroj bude odpálený zo strechy Auparku,“ informovala riaditeľka OOCR Rezort Piešťany Tatiana Nevoľná a dodala: „Na príprave novoročného ohňostroja sa podieľal Rezort Piešťany, Aupark Piešťany a organizátor Vianočných trhov.“

(Doplnené o 11.50 h): Ohňostroj by mal trvať 13 minút, jeho cena je 3 360 eur vrátane DPH.

Program na Námestí slobody začne o 22.00 h rockovými hitmi Andreja Depeša, bude pokračovať hitmi kapely Tublatanka v podaní revivalovej formácie Rockovanka a rok 2020 privíta DJ Vlado.

Text a ilustr. foto: Martin Palkovič