Nové rozdelenie okresov: Piešťany farbu nemenia

Pandemická situácia na Slovensku sa aj naďalej zlepšuje, ale pre okres Piešťany to uvoľnenie opatrení od nasledujúceho týždňa neznamená. Podľa mapy, ktorú zverejnilo ministerstvo zdravotníctva, zostane piešťanský región v bordovej farbe.

Na základe kritérií COVID automatu bude od pondelka 5. apríla platiť nové rozdelenie slovenských regiónov. Piešťany budú aj od tohto dátumu v III. stupni varovania, ľudia by sa preto mali riadiť rovnakými opatreniami ako doteraz. Napríklad susedná Trnava už bude mať červenú farbu, ale okresy Myjava a Nové Mesto nad Váhom zostanú čierne.

Pre obyvateľov piešťanského regiónu sa teda v zásade nič nemení – cestou do práce by mali mať pri sebe potvrdenie od zamestnávateľa a negatívny výsledok testu na ochorenie covid-19, ktorý nie je starší ako 7 dní. Obyvatelia piešťanského regiónu môžu aj naďalej tráviť čas v prírode a individuálne športovať v rámci okresu bez testu. Mimo svoj okres nie sú tieto aktivity dovolené.

Aj naďalej budú zakázané hromadné podujatia vrátane bohoslužieb. Zatvorené musia zostať bazény, múzeá aj galérie, ale knižnice môžu vydávať knihy. Na základe vyhlášky Úradu verejného zdravotníctva SR ponúkajú nekryté trhoviská na celom Slovensku ovocie, zeleninu, kvety aj potraviny.

Zastupujúci minister zdravotníctva Eduard Heger však na dnešnej (30. marca) tlačovej konferencii k aktuálnej epidemiologickej situácii povedal, že v stredu bude vláda rokovať aj o tom, za akých podmienok by sa mohli veriaci vrátiť do kostolov.

Prehľad aktuálnych opatrení pre jednotlivé okresy zverejňuje ministerstvo informatizácie. Digitálny COVID automat je prístupný z internetovej adresy automat.gov.sk.