Nová letecká spoločnosť chce do Piešťan lákať kúpeľných hostí zo zahraničia

Piešťanské letisko a firma Sky One sa dohodli na vybudovaní základne tejto novej leteckej spoločnosti s cieľom rozvíjať incomingový turizmus.

Sky One má od decembra s letiskom podpísané zmluvy na parkovanie lietadiel a využívanie letiskových služieb. Teraz obe strany avizujú, že budú spolupracovať ešte intenzívnejšie.

„Napriek tomu, že pandémia ochorenia Covid-19 ochromila leteckú dopravu, pracujeme na rozvoji Letiska Piešťany. Na základe doterajších dobrých skúseností sme sa so zástupcami spoločnosti Sky One dohodli na zintenzívnení spolupráce. Diskutovali sme o podpore cestovného ruchu a privážaní zahraničných kúpeľných turistov. Podporujeme aj zámer spoločnosti mať svoju základňu práve na piešťanskom letisku. To je výbornou správou aj v čase, keď sa nelieta, pretože budeme profitovať napríklad z parkovania lietadiel,“ povedal po rokovaní trnavský župan Jozef Viskupič.

Výkonný riaditeľ letiskovej spoločnosti Bohumil Klečák doplnil, že letisko poskytuje služby aj počas pretrvávajúcej pandémie: „Letisko poskytuje svoje služby aj počas pretrvávajúcej pandémii. Odbavujeme súkromné aj cargo lety a poskytujeme služby nájomcom. Svoj prvý testovací let u nás úspešne absolvovalo lietajúce auto AirCar z dielne Klein Vision. Privítali sme tiež posádky leteckého útvaru ministerstva vnútra, ktoré mali výcvik na vládnom špeciáli. Z príspevku od ministerstva dopravy na letisku čoskoro pribudnú nové bezpečnostné zariadenia ako scanner batožiny a hasičské vozidlo.“

Letisko spolupracuje piešťanskými kúpeľmi. V júni minulého roka vstúpilo do oblastnej organizácie cestovného ruchu Rezort Piešťany s cieľom podieľať sa na systémovom rozvoji cestovného ruchu v regióne. V tejto súvislosti je župa aj letisková spoločnosť v kontakte so Slovenskou leteckou agentúrou, ktorá pripravuje ďalší ročník Festivalu letectva Piešťany v pôvodnom májovom i alternatívnych termínoch.

Akcionármi Letiska Piešťany, a. s., sú Trnavský samosprávny kraj, mesto Piešťany a Ministerstvo dopravy a výstavby Slovenskej republiky.

Zdroj: Tlačová správa – Trnavský samosprávny kraj