30.12.2014 # 14:13 # 14:13

Napriek sťažnostiam pustia novoročný ohňostroj opäť zo strechy Auparku

www.wai.sk/uvod
Inzercia

Tlejúce časti rakiet padajú podľa obyvateľov Hviezdoslavovej ulice na ich domy a pozemky. Mesto sľúbilo, že dá tento neporiadok upratať.

Nákupné centrum Aupark je sponzorom novoročného ohňostroja už štvrtý raz. Jeho hovorkyňa Želmíra Zelenayová potvrdila, že spoločnosť na tomto zvyku nič nemení. „Akcia, ktorá vyšla rádovo na niekoľkotisíc eur, o pol noci nadviaže na silvestrovský program na námestí a potrvá približne 12 minút.“

S ohňostrojom odpáleným zo strechy Auparku nesúhlasia obyvatelia Hviezdoslavovej ulice. V januári poslali na mestský úrad list, v ktorom sa sťažujú, že na ich domy a pozemky padajú tlejúce časti rakiet. Ulica je po ohňostroji zadymená a strechy ich domov posypané popolom.
Prípadnom sa zoberala aj publicistická relácia RTVS Občan za dverami, v ktorej dal hovorca mestského úradu Tibor Hlobeň prísľub, že pracovníci Služieb mesta Piešťany bezplatne vyčistia pozemky sťažovateľov.

Pred dokončením Auparku novoročný ohňostroj odpaľovali z nábrežia Váhu a ľudia ho mohli sledovať z Kolonádového mosta. Financovala ho radnica a jeho cena bolo okolo 2 500 eur.

Text a foto: Martin Palkovič

Inzercia
X