Na Topfeste zahrá kapela Apollo 440

Festival, ktorý sa minulý rok presťahoval z piešťanského letiska do areálu Zelenej vody pri Novom Meste nad Váhom, ohlásil meno ďalšieho zahraničného interpreta.

Britská kapela Apolllo 440 je hviezdou elektronickej scény, jej tvorba sa pohybuje na hranici rocku a elektronického big beatu. Kapela sa preslávila najmä hitom Stop The Rock známym z filmu 60 sekúnd.

„Na Topfest sa tešíme. Zahráme skladby, ktoré tvoria prierez našou 28-ročnou kariérou. Nevynecháme Stop The Rock, Ain´t Talkin Bout Dub, Krupa, ale ani motívy z filmov Lost In Space a Charlie´s Angels. Máme pripravené aj prekvapenia v podobe prerobených starších nahrávok. Všetko v duchu hesla: viac rocku, viac tanca,“ hovorí Trevor Grey.

Apollo 440 vznikli v roku 1990, doteraz vydali päť štúdiových albumov a ich skladby sú súčasťou mnohých filmových soundtrackov. Vydali 11 singlov, ktoré sa dostali do Top 40 vo Veľkej Británii. Okrem vlastnej produkcie sa kapela venuje aj remixom.

Na 16. ročníku festivalu Topfest vystúpi aj legendárny gitarista Slash spoločne so spevákom Mylesom Kennedym a sprievodnou skupinou The Conspirators, kapely Dezz Nuts, Great Malarkey, Horkýže Slíže, Hand Like Houses, Desmod, Zemětřesení, Walda Gang, From Our Hands, Doctor P.P. či The Circus Brothers, Arzén, Lukáš Adamec, Funny Faces, Ramchat a ďalší.

Topfest sa koná 28. a 29. júna na Zelenej vode pri Novom Meste nad Váhom.

Zdroj: Tlačová správa – festival Topfest