Na Sídlisku Adam Trajan v noci zhorelo Audi

Majiteľ odhadol škodu na 15-tisíc eur. Hasiči boli na miesto privolaní po 2.00 h, motorový priestor vozidla už bol v tedy v plnom plameni. Vznik požiaru je v štádiu vyšetrovania, ale podľa svedkov bolo počuť výbuch.

Na miesto udalosti  bolo podľa Daniela Šišku z Krajského riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru v Trnave vyslané jedno vozidlo a traja hasiči. „Po príjazde na miesto udalosti bolo zistené, že ide o požiar osobného motorového vozidla Audi, zaparkovaného na okraji komunikácie, motorový priestor vozidla bol v plnom plameni.“

Oheň zlikvidovali vysokotlakovým prúdom, na otvorenie veka motorového priestoru museli použiť hydraulické náradie. Následne bol odvetraný vnútorný priestor vozidla.

„Majiteľ škodu na odhadol na približne 15-tisíce eur. Príčina vzniku požiaru je v štádiu zisťovania. Pri zásahu neprišlo k zraneniu osôb,“ uzavrel Daniel Šiška.

„Polícia požiar auta preveruje ako poškodzovanie cudzej veci. Úmyselné konanie nebolo na mieste potvrdené ani vyvrátené. Jednou z možností je aj technická porucha na vozidle. Služobný pes použitie horľavých látok nepotvrdil. Presnejšie príčinu preto stanoví ďalšie expertízne skúmanie,“ informovala hovorkyňa polícia Martina Kredatusová.

Ranný dym, ktorý zaznamenali obyvatelia Piešťan na Vrbovskej ceste, bol podľa jeho slov spôsobený požiarom pneumatík. Hasiči si s ohňom poradili za pár minút. Zrejme išlo o miesto, kde prespávali ľudia bez domova.

Text a ilustr. foto: KR PZ Trnava