Na sčítanie máte posledný deň

Piešťanská radnica informovala, že začiatkom tohto týždňa bolo sčítaných 82,18 % obyvateľov kúpeľného mesta. Celoslovenský priemer je 81 %, čo predstavuje 4 557 000 ľudí.

Elektronické sčítanie, keď obyvateľ vypĺňa formulár sám, sa začalo 15. februára a potrvá do 31. marca. Od apríla do konca októbra bude nasledovať asistované sčítanie.

„Zostáva doslova pár hodín do ukončenia elektronického sčítania, vyzývame preto obyvateľov, aby čas do 31. marca do polnoci ešte využili na možnosť sa elektronicky sčítať. Zároveň ďakujeme každému, kto tak už urobil,“ upozornila Ľudmila Ivančíková, generálna riaditeľka Sekcie sociálnych štatistík a demografie.

Obyvatelia Slovenska sa prvýkrát v histórii sčítavajú elektronicky – pomocou počítača, tabletu alebo mobilného telefónu s pripojením na internet. Sčítací formulár nájdete na webovej stránke www.scitanie.sk. Údaje, ktoré obyvateľ uvedie v sčítacom formulári, sa musia vzťahovať k rozhodujúcemu okamihu sčítania, ktorým je polnoc zo štvrtka 31. decembra 2020 na piatok 1. januára 2021.

Zdroj: piestany.sk, scitanie.sk