Na podujatiach povolia 50 ľudí, týka sa to športu, kultúry aj kostolov

Plošný zákaz všetkých hromadných podujatí, ktorý pred pár dňami ohlásili predseda vlády a hlavný hygienik, vo štvrtok 1. októbra nevstúpi do platnosti.

Aj naďalej sa budú môcť konať divadelné a filmové predstavenia, športové zápasy aj omše, ale nebude na nich môcť byť viac než 50 ľudí. Do tohto počtu sa rátajú aj športovci, herci a kňazi – podľa toho, o aké podujatie pôjde.

Pre športové zápasy to bude teda znamenať, že sa môžu konať, ale vo väčšine bez divákov. V kine bude môcť byť maximálne 50 ľudí. V prípade divadla záleží na tom, koľko hercov má dané predstavenie. Na omše bude môcť prísť len toľko veriacich, aby ich počet spolu s kňazom a miništrantmi nepresiahol 50.

Informoval o tom v stredu 30. septembra dopoludnia premiér Igor Matovič s tým, že celé znenie nového opatrenia o hromadných podujatiach zverejní v najbližších hodinách Úrad verejného zdravotníctva SR. Zmena v pondelok ohláseného plošného rušenia všetkých akcií prichádza na poslednú chvíľu. Organizátori počítali s tým, že od štvrtka 1. októbra sa už nebudú môcť konať žiadne hromadné podujatia.

50 všetkých prítomných pre hromadné podujatia, aby si teda nikto nikomu nemohol nič závidieť a vyčítať.To znamená, že…

Uverejnil používateľ Igor Matovic Streda 30. septembra 2020

Text: Martin Palkovič Foto: Róbert Fritz