Na Noc múzeí a galérií pozývajú Piešťanská mestská galéria aj Balneologické múzeum

Tretia májová sobota už tradične patrí celoeurópskemu podujatiu Noci múzeí a galérií. Jej 17. ročník pripadne na 15. mája a pri tejto príležitosti bude mimoriadna otvorená Piešťanská mestská galéria (PMG) aj Balneologické múzeum Imricha Wintera. Vojenské historické múzeum v Piešťanoch otvoria pre verejnosť až v júni.

Na Slovensku sa do Noci múzeí a galérií zapojí viac ako 70 kultúrnych a zbierkotvorných inštitúcií. Prývkrát je medzi nimi aj Piešťanská mestská galéria, ktorá pri tejto príležitosti upravila otváracie hodiny. V sobotu 15. mája bude mimoriadne otvorená od v čase od 14.00 do 21.00 h, pričom posledný vstup je o 20.30 h.

Pre návštevníkov budú pripravené dve komentované prehliadky – o 14.00 a 18.00 h, doplnené o tvorivé aktivity pre deti. Záujem je potrebné vopred nahlásiť e-mailom na linda.blahova@msks-piestany.sk.

V PMG aktuálne prebiehajú dve výstavy. Made in Piešťany prezentuje výber autorov a autoriek spätých s piešťanským regiónom (Martin Lukáč, Peter Kalmus, Alojz Klimo, Július Koller, Ové Pictures, Tomáš Werner, Kriss Sagan). Ide o umelcov, ktorí sú vo svojom výtvarnom prejave odlišní, ale pritom osobití a jedineční. Každý je originálnym prvkom v skladačke piešťanskej výtvarnej scény.

Súčasne v priestoroch galérie prebieha aj výstavno-edukačný projekt s názvom Mesto Snov, ktorý aj pomocou virtuálnej reality pracuje s tematikou piešťanského regiónu a je zameraný na rozvoj publika. Tento projekt z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia. Partnerom výstavy je Mesto Piešťany.

Piešťanská mestská galéria sídli v kultúrno-spoločenskom centre Fontána, neďaleko Balneologického múzea Imricha Wintera, ktoré bude mať v sobotu 15. mája taktiež mimoriadne otváracie hodiny. V hlavnej expozícii v budove Kúpeľnej dvorany (Kursalon) budú prebiehať komentované prehliadky od 13.00 do 20.30 h. V rovnakom čase bude otvorená aj Vila Dr. Lisku, ktorá návštevníkov pozýva na výstavu Stratené kúpele Slovenska. V mestskom parku pred múzeom si môžete pozrieť výstavu historických fotografií Piešťany – pohľad do minulosti.

Zdroj: Tlačová správa – Mestské kultúrne stredisko Piešťany / Balneologické múzeum I. Wintera

Foto: Martin Palkovič