07.10.2015 # 14:20 # 14:20

Na Bratislavskej ceste sa zdržíte, tvoria sa kolóny

Výstavba novej križovatky na hlavnom ťahu cez Piešťany dnes komplikovala plynulosť premávky. Dopravu riadia prenosné semafory. Na červenú stáli autá aj v križovatke s Krajinskou cestou.

ecobolle3

Tá zostávala blokovaná a šoféri idúci z ostatných smerov museli stojace vozidlá obchádzať. Okolo poludnia dosahovalo zdržanie približne 10 minút, ráno však bola situácia horšia. Na kolóny v Piešťanoch upozorňoval aj celoštátny dopravný servis.

Vodiči sa obávajú, že situácia sa bude opakovať aj po uvedení novej križovatky do prevádzky. To však už v lete vylúčila Marta Gubrická, prednostka Okresného úradu Trnava, ktorý vykonáva štátu správu vo veciach ciest I. triedy: „Vzdialenosť križovatiek určuje funkčná trieda cesty, cesta I. triedy vo funkčnej triede B 1 má  v zmysle STN 73 6110 minimálnu vzdialenosť 300 m (ak sa vytvára nová križovatka). Nebolo potrebné vydávať výnimku na vzdialenosť križovatky, nakoľko tam bolo existujúce pripojenie areálu Tvorby, ktoré sa rekonštruuje.“

Pri správnom nastavení cestného svetelného systému by podľa jej slov dochádzať k dopravným komplikáciám nemalo.

Križovatka vzniká v súvislosti s novou predajňou Lidl v areáli bývalej Tvorby. Stavebné práce začali v júni a investor chce obchodné priestory otvoriť najneskôr koncom tohto roka.

Text a foto: Martin Palkovič

Inzercia
 • provokater

  Myslím že semafory tam mohol navrhnúť len idiot. Už teraz je vidieť čo tam onedlho bude každý deň a ako bude zablokovaná cesta z diaľnice, ťah na Topoľčany a aj prejazd Piešťanmi, nakoľko ani tzv. zelená vlna v Piešťanoch neexistuje. Akékoľvek iné riešenie (kruhový objazd alebo odbočovacie pruhy ako pri Bille) by bolo určite lepšie.
  Nie je problém s vychádzaním a odbočením napr. k Bille a semafory tam nie sú.
  Tiež keby bola doplnená značka B27b pri vychádzaní z parkoviska od Priora, tak ani tam by nebol problém.
  A najsmiešnejšia je primitívna výhovorka pani prednostky o existujúcej križovatke. Na tzv. existujúcom pripojení k Tvorbe nikdy semafor nebol a tých pár áut ho ani nikdy nepotrebovalo, takže úradníci idiotsky a účelovo obišli normu, nakoľko nová svetelná križovatka je k existujúcej určite bližšie ako 300m.
  Piešťany budú opäť slávne: Na úseku okolo 2 km budeme mať 6 svetelných križovatiek (!!!!)

X