Mesto bude plné, Prechádzka rozprávkovým parkom a Zlaté stuhy sú v rovnaký deň

Podujatie, ktoré dokáže do centra Piešťan prilákať stovky rodín s deťmi, sa uskutoční 8. júna. V tento deň bude vrcholiť aj prehliadka historických vozidiel piešťanské Zlaté stuhy Concours d´Élégance.

V druhú júnovú sobotu si prídu v Piešťanoch a svoje všetky vekové kategórie. Už dopoludnia sa mestský park zmení na magickú krajinu, po ktorej budú deti v sprievode rodičov putovať s mapu v ruke. Pôjde o dobrodružný výlet z rozprávky do rozprávky, počas ktorého musia malí i veľkí plniť rôzne úlohy.

Prechádzku rozprávkovým parkom aj tento rok organizuje partia nadšencov, ktorých zastrešuje materské centrum Úsmev. Akcia sa koná s podporou radnice a oblastnej organizácie cestovného ruchu Rezort Piešťany. Každoročne dokáže do centra prilákať stovky rodín s deťmi.

Centrum Piešťan je vďaka tomu vždy plné. Tentoraz sa v rovnaký deň uskutoční aj 27. ročník prehliadky historických vozidiel piešťanské Zlaté stuhy – Concours d´Élégance. Súčasťou sobotného programu na Kúpeľnom ostrove sú aj výstavy historických motorov, bicyklov aj vojnových vozidiel. Galavečer začne o 19.30 h pred hotelom Thermia Palace a jeho vyvrcholením bude slávnostný ohňostroj na nábreží Váhu.

Celý program Zlatých stúh nájdete na tejto adrese. Organizátori Prechádzky rozprávkovým parkom budú informácie o podujatí postupne zverejňovať.

Text a ilustr. foto: Martin Palkovič