Krízový štáb mesta zakázal návštevy, ľuďom bez domova rozdajú rúška

Slovensko zaznamenalo rekordný nárast nových prípadov ochorenia Covid-19, v stredu 30. septembra ich pribudlo 797. V okrese Piešťany v tento deň zaznamenali tri prípady. Na aktuálnu situáciu reagoval aj mestský krízový štáb.

Piešťany zatiaľ nepristupujú k podobne prísnym protiepidemickým opatreniam, aké oznámil Trenčín. Tamojší primátor Richard Rybníček uviedol, že Slovensko môže mať o týždeň aj tisíc nových prípadov ochorenia Covid-19 denne, krajské mesto preto zatvorilo centrá voľného času, kultúrne strediská aj centrum pre seniorov.

Krízový štáb mesta Piešťany zasadal vo štvrtok 1. októbra, aby prerokoval nové opatrenia Úradu verejného zdravotníctva SR a ich dopad na zariadenia a organizácie v pôsobnosti piešťanskej radnice.

Nad rámec celoslovenských protiepidemických opatrení bude v Piešťanoch po novom platiť zákaz návštev v sociálnych zariadeniach. Mestský krízový štáb ďalej nariadil distribúciu rúšok ľuďom bez domova. Tí ich budú mať k dispozícii v Zariadení sociálnych služieb Domum. Pracovníci odboru sociálnych vecí a mestskí policajti im ich budú rozdávať aj priamo v teréne.

V Jedálni pre dôchodcov na Staničnej ulici nebude od pondelka 5. októbra možné konzumovať obedy, klientom ich vydajú do obedárov. Zariadenie sociálnych služieb Vila Julianna musí podávať stravu len ubytovaným klientom, ostatí si ju zoberú so sebou domov.

Krízový štáb tiež nariadil uzatvorenie denných centier Rozmarín a Svornosť a to od 2. októbra až do odvolania.

Nové opatrenia mestského krízového štábu sa nijako nedotkli mestskej knižnice, Piešťanského informačného centra ani Kina Fontána. Hromadné podujatia sa tam môžu konať, ale nesmie byť na nich prítomných viac než 50 ľudí vrátane organizátorov a účinkujúcich. Napríklad pre premietania v Kine Fontána to znamená, že v sále môže byť 49 divákov.

Zákaz návštev platí od minulého týždňa aj v Nemocnici Alexandra Wintera.

Text a ilustr. foto: Martin Palkovič