Knižnica čitateľom opäť sprístupní oddelenie pre deti i dospelých

Od pondelka 10. mája 2021 bude Mestská knižnica mesta Piešťany opäť poskytovať služby v priestoroch Oddelenia pre dospelých čitateľov a Oddelenia pre deti a mládež. Čitatelia ju môžu navštíviť počas otváracej doby od 8.30 do 18.00 h. Dočasne budú neprístupné priestory čitárne, verejný internet a Múdra ponorka.

Knihy bude možné požičať i vrátiť. Aj naďalej si však budú môcť čitatelia rezervovať knihy prostredníctvom rezervačného systému v online katalógu alebo e-mailom na info@kniznica.sk, dospele@kniznica.sk.

Pri návšteve bude potrebné dodržiavať všetky v súčasnosti platné protiepidemické opatrenia. Vstup do knižnice bude možný len s respirátorom FFP2, pri vchode bude nutné použiť dezinfekciu na ruky, v priestoroch budovy dodržiavať odstupy minimálne 2 metre a 15m² na jedného návštevníka.

Na návštevníkov čakajú aj viaceré výstavy, ktoré si môžu individuálne prezrieť. Na prízemí je výstava o bábkovom divadle a o bábkach s názvom Dnes vám hráme v zlatom ráme a výstava knižných ilustrácií Filipa Horníka z kníh spisovateľov Romana Brata a Braňa Jobusa.

V priebehu týždňa knižnica sprístupní aj výstavu fotografií niekoľkonásobného víťaza súťaže Slovak Press Photo Borisa Németha.

V priestoroch Oddelenia pre dospelých čitateľov je pripravená výstava Najkrajšie knihy Slovenska 2019. Úplnou novinkou je výstava kníh Slovenský spisovateľ roka 2020 a Slovenská spisovateľka roka 2020, z ktorej si čitatelia môžu knihy aj vypožičať.

Zdroj: Mestská knižnica mesta Piešťany / piestany.sk