29.12.2014 # 12:02 # 12:02

Jozef Metelka je Cyklistom roka 2014

www.wai.sk/uvod
Inzercia

Piešťanec žijúci vo Veľkej Británii vyhral v kategórii zdravotne znevýhodnených výročné hodnotenie Slovenského zväzu cyklistiky. Titul Cyklista roka 2014 mu udelili včera v Bratislave. Domov si priniesol Zlatý pedál.

Uplynulý rok bol pre Jozefa Metelku plný úspechov. Patrí k nim napríklad zisk prvých bodov potrebných na kvalifikáciu na letné paraolympijské hry Rio 2016. Na svojom premiérovom svetovom šampionáte vybojoval v apríli v Mexiku cenný kov v každom preteku, ktorý absolvoval.

Bol to len začiatok sezóny a talentovanému cyklistovi z Piešťan sa darilo aj na ďalších podujatiach. Vo Veľkej Británii obstál na Phil Corley Cycles Tour of Milton Keynes aj na The Lincoln Grand Prix Cycle Race v silnej konkurencii domácich profesionálov.

Hneď na niekoľkých pretekoch porazil viacnásobného paralympijského víťaza Čecha Jiřího Ježka. Koncom augusta sa v americkom Greenville stal vicemajstrom sveta v časovke na ceste.

Výsledky 35. ročníka ankety Cyklista roka vyhlásili v nedeľu večer v Bratislave. Absolútnym víťazom sa stal Peter Sagan.

Úspechy piešťanského cyklistu môžete sledovať na jeho internetovej stránke jozefmetelka.com

Text: Martin Palkovič Foto: facebook.com/jozefmetelka

Inzercia
X