Inekafe zahrajú na Topfeste novú skladbu

Organizátori festivalu sa rozhodli vsadiť na českých a slovenských interpretov. K účinkujúcim legendám ako Kabát, Tublatanka a Horkýže Slíže teraz pribudli české skupiny Doga i Jelen a slovenská pop punková kapela Inekafe, ktorá na Topfeste zahrá aj novú skladbu Sínus dopadu.

„Topfest je jednoznačne kráľ medzi festivalmi na Slovensku. Naposledy, keď sme tam hrali, bolo všetko na nohách. Po piatej skladbe mi nejak odišli hlasivky a ľudia to až do konca zaspievali s nami. Niečo úžasné,“ hovorí líder Inekafe Vratko Rohoň a dodáva: „Mám rád hranie vonku, veľký zvuk, svetlá, kopa ľudí a kopec známych z iných kapiel. Na Topfeste dáme klasický best of ale obohatený o pár vecí na tohtoročnú sezónu. Zvykneme k najväčším hitom prilepiť každý rok iných pár vecí, ktoré sme už dlho nehrali a ktoré potešia ľudí aj nás.“

Inekafe oslávili minulý rok 22 rokov na hudobnej scéne a fanúšikom pripravili darček v podobe výberového albumu a novej skladby.

„Vydali sme prednedávnom nový singel, volá sa „Sínus dopadu“. Klip bol veľmi drahý, točili sme ho až na Marse! Sprevádza našu Bestofku, kde je na prvom mieste a ktorá mapuje naše minuloročné okrúhliny 22 rokov. Pre nás je „Sínus dopadu“ výnimočná skladba, keďže sa pieseň pomerne dlho tvarovala, až zrazu prišla do tejto podoby a nemal som už potrebu na nej nič meniť,“ hovorí autor hudby a textu Vratko Rohoň.

Inekafe vznikli v roku 1995 a o tri roky neskôr vydali debutový album „Vitaj!“, po ktorom nasledovali štúdiovky „Čumil“ (1999), „Je tu niekto?“ (2000), „Príbeh“ (2001) a „Bez udania dôvodu“ (2003). V roku 2006 kapela oznámila ukončenie činnosti, pretože spevák Vratko Rohoň sa rozhodol venovať lietaniu. O štyri roky neskôr sa však Inekafe vrátili na scénu a v roku 2011 vydali album „Právo na šťastie“, ktorý pokrstili na palube lietadla Boeing 737–300. To pilotoval samotný Rohoň. V roku 2015 vydali ďalší štúdiový album „Nevhodný typ“.

V dňoch 29. až 30. júna to okrem skupiny Inekafe na Topfeste roztočia Kabát, Horkýže Slíže a legendárna Tublatanka. Fanúšikov rap-metalu poteší skupina Clawfinger, ktorá pricestuje až zo Švédska.

Redakciu portálu zpiešťan.sk prostredníctvom tlačovej správy informovala Nora Krchňáková z NK Factory.

Foto: Topfest