Hokej: Sladkokyslá chuť bodu z Popradu

Warning: Illegal string offset 'alt' in /data/6/1/614b7d31-fe80-4236-a239-9edf38a5930e/zpiestan.sk/web/wp-content/themes/zpiestan_2.0/page-templates/ads-top_article_banner.php on line 14

Warning: Illegal string offset 'caption' in /data/6/1/614b7d31-fe80-4236-a239-9edf38a5930e/zpiestan.sk/web/wp-content/themes/zpiestan_2.0/page-templates/ads-top_article_banner.php on line 15

Warning: Illegal string offset 'sizes' in /data/6/1/614b7d31-fe80-4236-a239-9edf38a5930e/zpiestan.sk/web/wp-content/themes/zpiestan_2.0/page-templates/ads-top_article_banner.php on line 16

Warning: Illegal string offset 'large' in /data/6/1/614b7d31-fe80-4236-a239-9edf38a5930e/zpiestan.sk/web/wp-content/themes/zpiestan_2.0/page-templates/ads-top_article_banner.php on line 16
1
Inzercia

Hráči ŠHK 37 Piešťany podľahli na ľade kamzíkov po predĺžení 4:3 (0:2, 1:0, 2:1, 1:0) a vezú spod Tatier jeden bod za remízu v riadnom hracom čase. Havrani prišli o nádejné vedenie po prvej tretine za tridsať päť sekúnd v 44. minúte, kedy inkasovali dvakrát. Bod zachraňoval iba tridsať sekúnd pred koncom riadneho hracieho času po strele Stupku dorážajúci Klempa. Posledné a dvojbodové slovo však mali domáci kamzíci, keď sa v 63. minúte ujala strela obrancu Suchého.

Pred zápasom v Poprade by bod bral každý fanúšik piešťanských havranov. Konečný výsledok aj s ohľadom na výsledky prenasledovateľov v tabuľke náladu mierne „sladkokyslý“.

Tabuľka extraligy sa 13 kôl pred ukončením základnej časti príkladne zauzľuje. Rozdiel medzi lídrom a piatym miestom je len osembodový. Rovnako dramatický je aj opačný koniec s havranmi na ôsmom mieste.

Najväčším prekvapením kola je určite prehra majstrovských Košíc na ľade poslednej Skalice. Rovnako Žilina nezaváhala v derby a jej odstup od Piešťan je už len trojbodový. V piatok sa teda na piešťanskom ľade odohrá ďalší zápas pravdy medzi ŠHK 37 Piešťany a MsHK Žilina, s podnadpisom „šesťbodový“.

Tréner Leo Gudas bol s výkonom svojich zverencov spokojný: „Hodnotím tento zápas pozitívne, pretože sme v Poprade vybojovali aspoň jeden bod. To je pre nás príjemné, proti tak silnému súperovi. Vedeli sme, že útočná hra Popradu je veľká a domáci mali aj množstvo šancí. Vylúčeniami sme im v tom aj pomáhali. Som rád, že v hre bez brankára sme dali gól, takže chlapov zato chválim.“

Piešťanci sa ujali vedenia v 13. minúte, kedy Kotaška prestrelil všetko, čo mu stálo v ceste. V 19. minúte náladu sebe, tímu a všetkým priaznivcom žlto-modrých vylepšil Šedivý, ktorého projektil zastavila až sieť.

V druhej časti hry padol gól do rovnakej brány, ako v prvej tretine. Po faule Šedivého premenil trestné strieľanie Popradčan Takáč.

V tretej tretine vydržalo vedenie Piešťan do osudnej 44. minúty. Vyrovnanie neodmietol v presilovej hre T. Sýkora, aby o 35. sekúnd využili domáci presilovkou naštartovaný „ofenzívny lauf“ a výsledok po dorážke Fabiana otočili. Bod zachraňoval iba tridsať sekúnd pred koncom riadneho hracieho času po strele Stupku dorážajúci Klempa. Posledné a dvojbodové slovo však mali domáci Kamzíci, keď sa v 63. minúte ujala strela obrancu Suchého.

V 43. kole privítajú havrani v piatok 23. januára o 18.00 h Žilinu. Už o dva dni cestujú do Zvolena a v utorok 27. januára na domácom ľade ukončia piatu šestinu základnej časti v derby s Trenčínom.

Posledná šestina základnej časti začína 30. januára a v nej odohrajú havrani päť domácich a štyri zápasy na súperových štadiónoch. Doma hostíme Martin, Nitru, Banskú Bystricu, Poprad a Zvolen.

Cestujeme do Žiliny, Košíc, Skalice a základnú časť ukončíme v derby zápase v Trenčíne.

Text: Rasťo Gavora Ilustr. foto: Laco Duračka