12.01.2015 # 10:18 # 10:18

Hokej: Piešťanská obrana začína byť terčom posmeškov fanúšikov

www.wai.sk/uvod
Inzercia

Piešťanská obrana začína byť terčom posmeškov hokejových fanúšikov. Po rešpektovateľnej prehre piešťanských havranov v zápase s lídrom Tipsport extraligy, prišlo na pôde HC 05 Banská Bystrica k ďalšej studenej sprche pre stále verných a v poslednej dobe už ťažko frustrovaných fanúšikov ŠHK 37 Piešťany. Po prehre 6:1 (1:0,4:0,1:1) a hlavne zahanbujúcom výkone hráči Piešťan „namočili svoj klub“ opäť hlbšie do veľmi nekľudných barážových vôd, kedy rozdiel medzi chvostom tabuľky a terajším umiestnením havranov stenčil už len päť bodov.

Posledné oficiálne vyjadrenia funkcionárov a hráčov sú veľmi zvláštne a nepriamo dokazujú „vnútorný nepokoj“ v klube.

Asistent trénera Jozef Krišák na margo hry povedal: „Musíme sa z tohto zápasu poučiť a pripraviť sa na veľmi dôležitý piatkový zápas.“ Otázka znie, dokedy sa bude mužstvo zo zápasov poučovať a naivne tváriť, keď do konca základnej časti zostáva iba 14 kôl? Tréneri iných mužstiev majú v tomto smere jasnejšie. Dôkazom je vyjadrenie popradského trénera Milana Jančušku po prehre s Trenčínom. „Veľká nespokojnosť s výsledkom aj výkonom.“

Rovnako priznanie reprezentačného brankára, novej tváre hokejových Piešťan Denisa Godlu, ktorý si v Bystrici prešiel hokejovým peklom za neschopnou obranou hovorí o ďalšej zvláštnosti. „Mrzí ma to, je to však aj o únave, cestovaní.“ Brankár s číslom 30 vo vyjadrení pokračuje: „Veľa som nespal, asi štyri hodiny denne, verím, že všetko dospím.“

Nasadenie indisponovaného Godlu bol na základe jeho vlastných vyjadrení o únave veľmi nešťastný ťah zodpovedných. Pritom, v tejto sezóne piešťanským havranom ľahkosť hry bystrických baranov nevyhovuje. V pamäti stále zostáva piešťanský duel zo 7. decembra, kedy pri výhre banskobystričanov 2:6 si hostia urobili z domácich doslovne myšičku na hranie. Prišlo snáď uspokojenie po výsledku 3:4 s Košicami? Pravdepodobne áno, pretože to dokazuje vyjadrenie trénera Krišáka. „Bohužiaľ sa nám nepodaril zopakovať výkon, aký sme ukázali proti Košiciam.“ Dovolím si tvrdiť, že na hru Bystrice by výkon proti Košiciam nestačil ani omylom.

Po 40. minútach stretnutia bol mladý brankár s vysokými ambíciami vystriedaný a jeho premiéra mala tak veľmi zvláštnu, až nepoživateľnú príchuť. Očakávať sa to však dalo. Brankár ešte nie je zžitý s mužstvom, hra Baranov je v tejto sezóne pre Piešťany pohromou, slabá obrana s výstrelkami lepších duelov dokončila skazu v zápase.

Fanúšikom tak zostáva veriť, že podľa vzoru nedávnych majstrovstiev sveta a prvej prehre 0:8 s Kanadou sa tento kežmarský rodák v bráne uchytí a bude veľkou oporou.

Po odchode trénera Romana Sýkoru neprišlo až na malé výnimky k žiadnej pozitívnej zmene v hre. Výsledkový sumár trénerskej dvojice Gudas-Krišák hovorí za všetko. Zo šiestich odohraných kôl získali Piešťany pod ich vedením iba tri body za víťazstvo v Martine. K dvanástim vsieteným gólom, čo predstavuje slabé dva góly na zápas inkasovalo mužstvo až dvadsaťsedemkrát. Napriek tejto nelichotivej štatistike hovorí manažér mužstva stále o trpezlivosti s mužstvom. „Zatiaľ by z kádra nemal nikto odísť, no niektorých hráčov sme upozorňovali, aby zlepšili fazónu.“

Fanúšikovia by v tomto smere konali inak. Už dlhodobo poukazujú okrem iného na podpriemerné výkony hráčov, medzi ktorým sa najčastejšie ozýva meno kapitána mužstva Brňáka a aj centra prvého útoku Michala Peška.

K zlepšenej hre a kvalitnejšiemu výsledku Piešťanom zatiaľ nepomohla ani štvorica nováčiko v drese, Stupka, Drgoň, Petráš a Godla. Jedinou akciou ktorá sa v duely s Banskou Bystricou ujala, bolo bleskové sólo Václava Stupku z 58. minúty, kedy ubolenému piešťanskému fanúšikovskému srdcu pripomenul to dobré a stupkovské zo sezón minulých.

V piatok 16. jaunára o 18.00 h čaká piešťanských havranov zápas pravdy a možno aj existencie v priamom súboji o chvost tabuľky so Skalicou. Už o týždeň po zápase v Poprade privítajú v ďalšom veľmi dôležitom a existenčnom súboji Žilinu.

Text: Rasťo Gavora Ilustr. foto: Laco Duračka

Inzercia
X