Hokej: Piešťanci z Nitry s poltuctom. Tréner stále hovorí o „zapracovaní na obrane“

Warning: Illegal string offset 'alt' in /data/6/1/614b7d31-fe80-4236-a239-9edf38a5930e/zpiestan.sk/web/wp-content/themes/zpiestan_2.0/page-templates/ads-top_article_banner.php on line 14

Warning: Illegal string offset 'caption' in /data/6/1/614b7d31-fe80-4236-a239-9edf38a5930e/zpiestan.sk/web/wp-content/themes/zpiestan_2.0/page-templates/ads-top_article_banner.php on line 15

Warning: Illegal string offset 'sizes' in /data/6/1/614b7d31-fe80-4236-a239-9edf38a5930e/zpiestan.sk/web/wp-content/themes/zpiestan_2.0/page-templates/ads-top_article_banner.php on line 16

Warning: Illegal string offset 'large' in /data/6/1/614b7d31-fe80-4236-a239-9edf38a5930e/zpiestan.sk/web/wp-content/themes/zpiestan_2.0/page-templates/ads-top_article_banner.php on line 16
1
Inzercia

Po troch zápasoch bez víťazstva si hráči HK Nitra spravili na piešťanských havranoch chuť a porazili ich presvedčivo 6:2, po tretinách 2:1, 3:1, 1:0. Piešťanci dokázali favorizovanému súperovi sekundovať iba do polovice zápasu, keď v 28. minúte Kutálek presnou strelou medzi betóny znižoval na prijateľných 3:2.

V ďalšom priebehu stretnutia sa však gólovo presadili iba domáci a popri množstve nepremenených šancí nasúkali havranom pol tucet. Havrani druhou polovicou zápasu opäť svojich priaznivcov sklamali a pred zápasom s majstrovskými Košicami neposlali piešťanskému priaznivcovi najlepšiu pozvánku.

Havrani začali zápas v Nitre lepšie a už v 7. minúte po presnej strele Haringa viedli 0:1. Vedenie však dlho nevydržalo a už o 7. minút domáci gólmi Bajteka a Jakuba Ručkaya výsledok otočili vo svoj prospech.

Ani v druhej tretine nedali domáci Nitrania Piešťancom moc šancí na rozbeh. Už po dvoch odohraných minútach sa Tománek zbavil Kotašku a nedal Rybárovi šancu. V 28. minúte prišlo zníženie v podobe gólu Kutáleka, avšak domáci rýchlou odpoveďou už načisto umlčali snahy hostí na možnosť dobrého výsledku v tomto zápase. Na 4:2 zvyšoval už o dve minúty Stumpel. O ďalšiu minútu na ukazovateli skóre svietila na strane domácich päťka. Autorom gólu bol obranca Mezei, ktorý sa dostal až pred Rybára. Pri góle mu asistoval Henrich Ručkay.

V poslednej časti v 44. minúte mali domáci možnosť trestného strieľania po faule Bučku, Rybár nájazd Novotného zlikvidoval. Gól do siete havranov však nakoniec prišiel už o 32 sekúnd, keď sa ako posledný v stretnutí presadil Richard Lelkeš.

Zaujímavosťou stretnutia je sedem kanadských bodov na strane hráčov Nitry, ktorí v dobe nedávnej obliekali žlto-modrý dres Piešťan. Presadili sa Henrich a Jakub Ručkayovci, Lelkeš a ešte prvoligový Pupák.

Piešťany po 38.kole zostávajú na ôsmej priečke.

„Po troch zápasoch s minimálnym bodovaním a streleckých suchotách sme pomenili útoky. Hráči sa dobre vracali a pre divákov to bol zaujímavý zápas, kedy sme nedali prepracované góly ako inokedy,“ povedal po zápase Antonín Stavjaňa, tréner HK Nitra.

„Dnes sme chceli dobre brániť, čo sa nám však nedarilo. Museli sme doťahovať, góly sme nedali a súper potrestal naše chyby. Musíme sa z toho poučiť a zapracovať na obrane,“ reagoval Leo Gudas, tréner ŠHK 37 Piešťany.

V ďalšom kole privítajú havrani na svojom ľade 9. januára o 18.00 h Košice.

Text: Rasťo Gavora Foto: Laco Duračka