Havrani vezú z Martina veľmi dôležité tri body

Warning: Illegal string offset 'alt' in /data/6/1/614b7d31-fe80-4236-a239-9edf38a5930e/zpiestan.sk/web/wp-content/themes/zpiestan_2.0/page-templates/ads-top_article_banner.php on line 14

Warning: Illegal string offset 'caption' in /data/6/1/614b7d31-fe80-4236-a239-9edf38a5930e/zpiestan.sk/web/wp-content/themes/zpiestan_2.0/page-templates/ads-top_article_banner.php on line 15

Warning: Illegal string offset 'sizes' in /data/6/1/614b7d31-fe80-4236-a239-9edf38a5930e/zpiestan.sk/web/wp-content/themes/zpiestan_2.0/page-templates/ads-top_article_banner.php on line 16

Warning: Illegal string offset 'large' in /data/6/1/614b7d31-fe80-4236-a239-9edf38a5930e/zpiestan.sk/web/wp-content/themes/zpiestan_2.0/page-templates/ads-top_article_banner.php on line 16
1
Inzercia

V 37. kole hokejovej Tipsport extraligy vyhrali piešťanskí havrani na ľade MHC Martin 2:3 (0:1, 1:0, 1:2). Základ trojbodového úspechu sa zrodil v poslednej šestine zápasu, keď Piešťanci dvoma utešenými gólmi zaskočili domácich Martinčanov a prenasledujúcim Žilinčanom a Skaličanom sa tak odpútali na sedem bodov. Prepotrebné tri body pre havranov zachraňoval v samom závere výborný brankár Šúrek, ktorý geniálnym zákrokom pravým betónom chytil Važanovu tutovku.

V poslednom vzájomnom dueli na piešťanskom ľade vyhrali Martinčania 1:2 po trestných strieľaniach. Od začiatku duelu sa hral priemerný a pomalý hokej, ktorý nadpriemernú návštevu v Martine kvalitatívne nenadchol. Prvý sa ujali vedenia hostia Tiborom Kutálkom, ktorý v koncom jedenástej minúty peknou strelou spoza obrancu pod brvno prekonal domáceho Čecha.

Začiatok druhej časti hry vyšiel domácim. V presilovke prestrelil od modrej čiary všetko čo mu stálo v ceste domáci Smrek a vyrovnal. Vyrovnanie bolo vetrom do domácich plachát. Tlak Martinčanov Piešťanci s ťažkosťami ustáli, mužstvu pomohol aj mimoriadny oddychový čas, ktorý si tréner Gudas vzal už v 29. minúte.

V poslednej tretine domáci gólom Brcku otočili vývoj stretnutia a keď v 43. minúte Važan nastrelil Šúrekovu žrď, nič nenasvedčovalo tomu, žeby Piešťany mali brať z Martina všetky body. Obrat v stretnutí načal v 54. minúte delovkou obranca Kotaška, ktorý presne mierenou delovkou nedal vybehnuvšiemu brankárovi domácich šancu. Trojbodový zlom v stretnutí a tri body pre hostí zariadil po hrubej chybe martinskej obrany a dobrej čítanosti hry po prihrávke od Pašeka Tibor Kutálek v 58. minúte. Piešťanci dokázali prežiť aj záverečný tlak domácich, kde v záverečných sekundách čaroval brankár Šúrek.

ŠHK 37 Piešťany po 37. kole zostávajú na ôsmom mieste so sedembodovým náskokom na žilinských vlkov a na siedmu pozíciu strácajú šesť bodov.

V 38. kole cestujú havrani do Nitry. Zápas začína v utorok 6. januára o 17.30 h.

Text: Rasťo Gavora Ilustr. foto: Laco Duračka